Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 лютого, 14:55:11

На порядку денному – бюджет-2015

22.01.2015   08:24

Про міський бюджет Чернігова на 2015 рік – головне питання порядку денного чергової сесії міської ради – йшлося сьогодні на засіданні координаційного комітету.

За словами міського голови Олександра Соколова, працюючи над проектом головного фінансового документу спеціалісти прагнули закласти розумний баланс між реальними можливостями і потребами обласного центру.

Коротко презентуючи проект міського бюджету, заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Віктор Бистров зауважив, що нова модель формування бюджету – це не зовсім те, чого очікували громади в процесі децентралізації. Однак це вже доволі серйозний крок на цьому шляху. «Ми повинні в рамках належних нам податків і зборів забезпечувати свої потреби самостійно. На освіту й медицину поки що будемо отримувати цільові субвенції з держбюджету через відповідні міністерства», - пояснив В. Бистров.

Отже, загальний обсяг доходів міського бюджету на поточний рік прогнозується в обсязі майже 1,3 млрд.грн. Розраховано отримати 503,6 млн.грн. власних доходів, однак це залежатиме від стану їх стягнення.

Місто цілком самостійно має подбати про фінансування дошкільних закладів, установ культури, фізкультури та спорту, установ соціального захисту населення. Також проектом міського бюджету збережено всі надбавки і доплати працівникам бюджетних установ, у тому числі, педагогічним, передбачено кошти на безкоштовне харчування учнів початкових класів та пільгових категорій дітей у школах.

«Бюджет збалансований по всім галузям. Він розрахований оптимально для нашого міста. Залишається сподіватися на ефективну взаємодію з фіскальними службами в частині його виконання», - прокоментував міський голова. Він звернувся до депутатів ретельно розглянути запропонований проект бюджету на спільному засіданні постійних комісій та підтримати його ключові позиції.

Крім того, на засіданні сесії депутати повинні визначитися зі ставками місцевих податків і встановити ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Останні новини Чернігівщини

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

Вшановуючи ювілей Лесі Українки

Вшановуючи ювілей Лесі Українки 11:35

25 лютого в день народження видатної української письменниці, на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка відбувся показ вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами Лесі Українки, присвячений відзначенню 150-ї річниці від дня народження відомої далеко за межами України поетеси і культурної діячки.

"Борімося – поборемо, нам Бог помагає!" 11:06

Ще одна сумна дата додалась до календаря трагічних подій України. З 2020 року, 26 лютого в нашій державі відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.