"Якщо не дай Бог, в Чернігівській області чи в Харківській з'явиться хоч одна батальонно-тактична група, буде оголошена війна Росії"
Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський заявив, що Україна готова ввести воєнний стан, але це поки не на часі.
Про це він сказав в інтерв'ю 5 каналу у вівторок ввечері.
"Що дасть воєнний стан у військово-політичному стані? З точки зору мобілізації – нічого. З точки зору наявності танків у нас… Якщо ми оголосимо воєнний стан, у нас що більше танків стане?" – сказав Пашинський.
"Нам МВФ як воюючій державі скаже, що грошей не дамо, тому що є статут Міжнародного валютного фонду. Ми дуже потребуємо зараз фінансової допомоги", - додав він.
Водночас, за словами Пашинського, вже всі необхідні рішення для оголошення воєнного стану є, вони "підписані та запечатані у конверти".
"Якщо не дай Бог, в Чернігівській області чи в Харківській з'явиться хоч одна батальонно-тактична група, буде оголошена війна Росії, але це не той сценарій, про який ми повинні мріяти", - сказав він.
Спікер АТО Андрій Лисенко у вівторок ввечері повідомив, що російські регулярні війська атакували українських військових на півночі зони АТО.
"Усупереч попереднім домовленостям, українські військові підрозділи були атаковані на півночі зони АТО регулярними військовими формуваннями збройних сил Росії", - сказав він на екстреному брифінгу в Києві.
За його словами, тривають запеклі бої в районі 29-го та 31-го блокпостів (неподалік н. п. Кримське) на Бахмутській трасі.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.