Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 19:14:10

Про роботу Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації у 2011 році

01.02.2012   17:03

Комунальне підприємство “Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації” Чернігівської обласної ради створене на базі відокремленої частини майна спільної власності територіальних громад Чернігівської області і підпорядковане Управлінню комунального майна Чернігівської обласної ради. Про роботу підприємства у 2011 році інформував на розширеній міській нараді начальник міжміського бюро технічної інвентаризації Леонід Сахневич.

За його словами основними напрямками діяльності підприємства є:

– проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна всіх форм власності;

– державна реєстрація прав власності на нерухоме майно;

– підготовка проектів рішень виконкому про видачу та оформлення свідоцтв про право власності на об’єкти нерухомого майна;

– надання інформації державним, виконавчим органам щодо зареєстрованих прав на нерухоме майно за фізичними, юридичними особами;

– відповіді на запити судових органів та приймання участі у судових засіданнях; складання позовних заяв до суду;

– проведення землевпорядних робіт;

– експертна оцінка об’єктів нерухомого майна;

– проведення судових будівельних-технічних експертиз.

Комунальне підприємство ЧМБТІ обслуговує м. Чернігів, Куликівський, Менський, Ріпкинський та Щорський райони. Для зручності обслуговування населення в зазначених райцентрах створені виробничі дільниці підприємства та орендуються приміщення необхідної площі для забезпечення виробничого процесу.

Розрахунок за виконання основних робіт проводиться згідно зі “Збірником норм часу на роботи та послуги, що виконуються бюро технічної інвентаризації України”, затвердженого наказом Державного комітету з питань житлово0комунального господарства .

Тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав затверджено обласною державною адміністрацією 1 липня 2009 року на 1 норму-часу для населення – 26,65 грн., для інших осіб – 31,50 грн. Вартість по м. Чернігову майже у 1,5-2 рази менше у порівнянні з регіонами України.

Підприємство працює в єдиному державному реєстрі Міністерства юстиції України. За надання витягів про реєстрацію та витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно передбачена плата в розмірі 72,25 грн. за спеціальні бланки Мінюсту.

Чернігівське МБТІ надає інформаційні довідки судам, органам внутрішніх справ, органам прокуратури, органам державної податкової служби, державним виконавцям, нотаріусам, органам СБУ. Протягом минулого року підприємством надано 83948 таких відповідей, у 2010 році цей показник становив 34563. Дана робота проводиться безоплатно.

Впродовж минулого року весь виробничий процес на підприємстві повністю комп’ютеризований, і на сьогодні по автоматизації підприємство займає одне з перших місць по Україні. За 2011 рік підприємством виконано обсяг реалізації послуг на загальну суму 7671 тис. грн., що у порівнянні з 2010 роком на 7% більше.

Начальник підприємства повідомив, що згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності” від 22.12. 2011 року встановлюється відповідальність юридичних та фізичних осіб за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та внесені зміни у статті Кодексу Україні про адміністративні правопорушення, згідно з яким встановлені значні штрафи.

Так, з 1 січня 2013 року діятиме притягнення до відповідальності за правопорушення щодо власників житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт.

Також, згідно з чинним законодавством з 1 січня 2013 року функції щодо реєстрації права власності перейдуть до Міністерства юстиції.

Підсумовуючи свій звіт Леонід Сахневич зазначив, що за результатами роботи за 2011 рік відповідно до офіційних даних Державного Комітету статистики Торгова промислова палата України визнала Чернігівське МБТІ “Комунальним підприємством – 2011” за зайняте 4-те місце серед підприємств галузі.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.