Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 23:35:11

Чернігів долучається до проекту "Синергія в дії" щодо просування реформ у рамках Угоди про асоціацію

25.12.2014   08:11

24 грудня у Чернігівській міській раді відбулось засідання Клубу реформ у рамках фінансованого Посольством Великої Британії проекту «Синергія в дії». Метою проекту є просування реформ у рамках Угоди про асоціацію (УА), зокрема, Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ), необхідних для її впровадження та інформування місцевих громад про переваги Угоди. Пілотними містами проекту, крім Чернігова, визначені Вінниця, Полтава, Чернівці, де вже пройшли подібні заходи.

Учасниками обговорення стали представники промислових підприємств міста, малого та середнього бізнесу, профспілкових організацій підприємців, Ліги ділових та професійних жінок, Чернігівської торгово-промислової палати та державних структур.

Вітаючи учасників заходу, перший заступник міського голови Микола Миргородський зауважив, що попри не дуже втішні для нашої країни прогнози 2015 року, все ж наступний рік має стати роком реформ і поступового просування до євроспільноти. Тож, представникам влади, бізнес-структур необхідно підготуватись до змін у зв'язку із запровадженням Зони вільної торгівлі.

Основні спікери: національний експерт з питань підготовки та імплементації УА та ЗВТ Вадим Трюхан та менеджер Програми ділових консультаційних послуг ЄБРР в Україні Павло Третяк проінформували присутніх про ефективне використання можливостей, які надає Угода про асоціацію для розвитку локального бізнесу (типового для конкретного регіону) та підвищення його конкурентоспроможності. Зокрема: скасування мита на експорт та імпорт, збільшення ринку для місцевих виробників та ін. Крім того, обговорювались питання, як перейти на міжнародні стандарти, сертифікувати продукцію, переорієнтуватися у нових конкурентних умовах, знайти партнерів за кордоном та нові доступні джерела фінансування.

На переконання експертів, проект має залучити до дискусійного майданчику всіх, хто готовий змінювати свою країну, починаючи зі свого регіону.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини