Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 19:42:36

Понад сто фахівців працюють над стратегією сталого розвитку Чернігівської області

16.12.2014   10:30Агенцiя

Потребу у розробці стратегії сталого розвитку Чернігівської області до 2020 року заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик пояснила кількома причинами.

По-перше, термін дії попереднього аналогічного документа спливає наступного року. По-друге, змінилися зовнішні та внутрішні умови, в яких розвивається регіон. По-третє, місцева стратегія має сходитися з відповідним державним документом.

Для аналізу ситуації та розробки стратегії сталого розвитку Чернігівщини створено робочу групу, до якої увійшло понад сто представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських та підприємницьких структур, науковців та експертів.

Як запевнила Олександра Хомик, діяльність робочої групи цілком відкрита і не обмежується розглядом питань, запропонованих винятково експертами. У разі, якщо громадянин має, що запропонувати до стратегії розвитку області, він може залишити свої пропозиції на сайті Департаменту економічного розвитку або звернутись до когось із контактних осіб. Усі матеріали проекту є на сайтах облдержадміністрації та Департаменту у відповідних розділах.

На сьогодні вже практично завершено етап соціально-економічного аналізу, визначено сильні та слабкі сторони регіону.

До переваг, які має Чернігівщина, експерти віднесли географічне положення (близькість до столиці), наявність розвиненого залізничного сполучення, екологічний стан території, економічно активне та освічене населення тощо.

Водночас, і на заваді сталому економічному розвитку області може стати ціла низка причин. Одна з них — демографічна ситуація: населення області меншає щороку практично на один відсоток, середній вік перевищує загальнодержавний показник майже на три роки і становить 43 роки, велика частка пенсіонерів у загальній кількості населення та низька, майже вдвічі менша загальноукраїнської, щільність населення. Віднедавна не сприяє інвестиційній привабливості Чернігівщини і близькість до кордону РФ.

За словами заступника директора Департаменту економічного розвитку, детальний аналіз соціально-економічних умов розвитку області дозволить розробити ефективну стратегію сталого економічного розвитку регіону і вчасно затвердити її рішенням обласної ради у квітні.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини