Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 17:23:01

Понад сто фахівців працюють над стратегією сталого розвитку Чернігівської області

16.12.2014   10:30Агенцiя

Потребу у розробці стратегії сталого розвитку Чернігівської області до 2020 року заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик пояснила кількома причинами.

По-перше, термін дії попереднього аналогічного документа спливає наступного року. По-друге, змінилися зовнішні та внутрішні умови, в яких розвивається регіон. По-третє, місцева стратегія має сходитися з відповідним державним документом.

Для аналізу ситуації та розробки стратегії сталого розвитку Чернігівщини створено робочу групу, до якої увійшло понад сто представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських та підприємницьких структур, науковців та експертів.

Як запевнила Олександра Хомик, діяльність робочої групи цілком відкрита і не обмежується розглядом питань, запропонованих винятково експертами. У разі, якщо громадянин має, що запропонувати до стратегії розвитку області, він може залишити свої пропозиції на сайті Департаменту економічного розвитку або звернутись до когось із контактних осіб. Усі матеріали проекту є на сайтах облдержадміністрації та Департаменту у відповідних розділах.

На сьогодні вже практично завершено етап соціально-економічного аналізу, визначено сильні та слабкі сторони регіону.

До переваг, які має Чернігівщина, експерти віднесли географічне положення (близькість до столиці), наявність розвиненого залізничного сполучення, екологічний стан території, економічно активне та освічене населення тощо.

Водночас, і на заваді сталому економічному розвитку області може стати ціла низка причин. Одна з них — демографічна ситуація: населення області меншає щороку практично на один відсоток, середній вік перевищує загальнодержавний показник майже на три роки і становить 43 роки, велика частка пенсіонерів у загальній кількості населення та низька, майже вдвічі менша загальноукраїнської, щільність населення. Віднедавна не сприяє інвестиційній привабливості Чернігівщини і близькість до кордону РФ.

За словами заступника директора Департаменту економічного розвитку, детальний аналіз соціально-економічних умов розвитку області дозволить розробити ефективну стратегію сталого економічного розвитку регіону і вчасно затвердити її рішенням обласної ради у квітні.

Останні новини Чернігівщини

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:44

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб 14:12

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 7 грудня в області проти Covid проведено 689 409 щеплень першою та другою дозою.

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом 10:35

7 грудня, близько 7:55, поблизу с. Брусилів, Чернігівського району, на автошляху Н-27 Чернігів-Грем'яч, сталося зіткнення вантажного автомобіля з маршрутим мікроавтобусом "Чернігів-Сосниця".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини