Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 13:06:07

В обласній раді відбулася нарада з проблем енергозабезпечення Чернігівщини

11.12.2014   08:23Агенцiя

10 грудня голова обласної ради Микола Звєрєв провів нараду з питань забезпечення безперебійного постачання електроенергії до важливих об'єктів промисловості, сільського господарства і соціальної інфраструктури Чернігівської області.

Засідання відбулося за участю заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Лубенцова, заступника Чернігівського міського голови Володимира Кривенка, голів профільних постійних комісій обласної ради Арсена Дідура, Михайла Мальованого, Валерія Зуба, депутатів обласної ради – членів депутатської групи «Аграрії та підприємці», керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, очільників енергетичних підприємств «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова», «Облтеплокомуненерго».

Голова обласної ради Микола Звєрєв висловив думку, що Державне підприємство НЕК «Укренерго» для Чернігівської області шляхом аварійних відключень, необґрунтовано запровадило обмеження потужності електроспоживання на 110 МВт, що призводить до соціальної напруги в регіоні.

При цьому, за словами Миколи Звєрєва, графіки аварійних відключень не враховують специфіки безперебійного забезпечення електроенергією окремих об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури області. Введення обмеження електропостачання вже призвело до аварійних відключень теплопунктів, котелень, водонапірних веж, каналізаційних систем, об'єктів соціальної сфери, що в умовах зимового періоду може створити техногенну катастрофу.

– Ми стали заручниками проблем в енергетичній сфері. Монополісти захопили енергетичний ринок і місцева влада не має на них впливу, – зазначив керівник і повідомив, що як голова обласної ради, звернувся з відповідним листом до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо прийняття рішення стосовно врегулювання вищезазначених питань в нашій області та забезпечення збалансованої роботи об'єднаної енергетичної системи України.

Учасники наради висловили на адресу товариства «Чернігівобленерго» зауваження та скарги стосовно знеструмлення важливих підприємств та об'єктів соціальної сфери. Голова правління ПАТ«Чернігівобленерго» Юрій Касіч повідомив, що об'єднана енергосистема України є енергодефіцитною і попросив з розумінням поставитися до ситуації, що склалася та економно використовувати електроенергію, особливо - у побуті. Юрій Касіч погодився із висловленою думкою, що графіки відключень електроенергії необхідно відкоригувати в залежності від соціальної значимості об'єктів, а територіальним громадам треба довести ліміти використання електроенергії.

Під час засідання обговорено низку варіантів врегулювання питання по забезпеченню безперебійного постачання електроенергії до важливих об'єктів промисловості.

За результатами наради голова обласної ради Микола Звєрєв невідкладно звернувся з відповідними листами до голів районних та міських рад області до 11 грудня надати обласній раді пропозиції, опрацьовані спільно з районними та міськими електромережами, щодо графіків аварійних відключень об'єктів. Також необхідно визначитися з переліком об'єктів, які можуть бути відключеними частково, і вказати об'єкти, які у жодному випадку не підлягають відключенню. З метою недопущення дестабілізації суспільно-політичної та економічної ситуації, рекомендовано терміново створити районні (міські) антикризові енергетичні штаби.

Для координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації вирішено делегувати депутатів обласної ради – голів профільних комісій – до складу обласного Антикризового енергетичного штабу. Окремим пунктом голова обласної ради доручив провести ревізію генераторів для автономного електрозабезпечення обласних закладів охорони здоров'я.

Виконання доручень голови обласної ради учасники наради запланували розглянути 12 грудня о 14 годині.

Останні новини Чернігівщини

В Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація

В Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація 12:46

На базі Чернігівського обласного молодіжного центру, що в приміщенні колишнього кінотеатру ім. Щорса, буде створено Хаб соціального партнерства підприємництва та інституційного розвитку.

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки 12:43

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна скориставшись правом на податкову знижку,

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора 12:42

Внаслідок автопригоди одна людина загинула, ще одна – госпіталізована. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції та слідчі з розслідування злочинів у сфері транспорту.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр. 12:40

Про це повідомив голова Корюківської міської громади Ратан Ахмедов.

 Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини 12:33

Протягом січня–листопада 2021 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали понад 4,5 тисяч мешканців Чернігівської області, які визначили до повернення з бюджету 12,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.