Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 11:48:49

Аварійні відключення електрики найближчими днями мають припинити

04.12.2014   16:37Агенцiя

Ситуація, що склалась в енергетиці країни, в останній тиждень, вкрай критична. Тому енергетики вдаються до аварійних відключень, що в свою чергу викликає невдоволення та обурення громадян.

Багато таких звернень щодня надходити до Кабінету Міністрів України. Таку інформацію повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин 4 грудня під час селекторної наради з регіонами України.

Характеризуючи ситуацію в енергосистемі держави, він зазначив, що сьогодні в об'єднаній системі України склалась вкрай критична ситуація. Обсяги електроенергії, що виробляється станціями нижчі за об'єми споживання на 3700 МВт. Причиною низької енергогенерації є аварійна зупинка обладнання електростанцій через технологічні проблеми та відсутність вугілля на них. Не дає можливості виробляти електричну енергію в достатніх обсягах і надзвичайно низька водність річок Дніпро та Десна.

Володимир Демчишин звернувся до керівників областей з проханням більш зважено відноситися та виконувати доведені до регіонів ліміти енергії.
- Якщо сьогодні всі споживачі самостійно обмежать споживання електроенергії на 15 %, то, ми зможемо пройти пікові навантаження. У такому разі обіцяю вже завтра дати розпорядження Укренерго припинити аварійні відключення, - наголосив міністр.

Під час селекторної наради заслухали інформацію деяких регіонів України. Їх керівники доповідали, що для зменшення об'ємів споживання, зокрема, в Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях, технологічні процеси промислових підприємств переводять на нічний час роботи.

Але, що робити областям, де немає великих промислових підприємств, які споживають багато електрики і де основними споживачами є населення. На це запитання шукали відповідь на нараді, яка відбулась по завершенню селектора.

На думку в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана обмеження в споживанні електрики на 110 МВт у кінцевому результаті може призвести до аварій на тепломережах. І це при тому, що чернігівська «Технова» виробляє і надає до загального обсягу 170 МВт.

- Нас обмежують несправедливо. Ми вважаємо, що таке відношення до мешканців області є неприпустимим, - зауважив він та додав - Позицію громади Чернігівщини щодо аварійних відключень я виклав у листі до Президента України.

Втім, кого і що будуть обмежувати у споживанні електричної енергії ще вирішуватимуть сьогодні, заслухавши думки та пропозиції всіх сторін цього непростого процесу.

Останні новини Чернігівщини

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів 11:05

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області.

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах 11:01

15 квітня відбулася традиційна інформаційна онлайн-зустріч регіональної проєктної МЕРежі, організована Агенцією регіонального розвитку.

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.