Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 11:30:02

Чернігівщина: з "депресивного" регіону в конкурентоздатний – результати експертного обговорення

04.12.2014   15:51Агенцiя

3 грудня у приміщенні Дискусійного клубу «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з інформацією про проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» та щодо поточного стану і особливостей процесу розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

До обговорення особливостей нової Стратегії, відкритості процесу її створення, ризиків та перспектив на шляху до успішної розробки та реалізації в умовах поточної ситуації в Україні долучилися представники владних структур, громадські діячі, активісти, науковці, представники засобів масової інформації.

«Проблеми реформ в тому, що неправильно визначені стратегії розвитку регіону» - впевнений Микола Звєрєв, голова Чернігівської обласної ради. За його сприяння Чернігівська область стала пілотною у впровадженні Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, мета якої вивести регіон з рангу депресивного та зробити його конкурентоздатним не тільки в Україні, а й у Європі. Микола Звєрєв в розробці даної ініціативи робить ставку на суспільний діалог починаючи від науковців, теоретиків до практиків, котрі врахують при розробці Програми всі особливості конкретних громад та територій області: «Програма має бути зрозумілою для людей і люди самі мають долучитися до її створення». При цьому основний акцент в розбудові Чернігівщини голова облради бачить в використанні стартапів, ІТ та новітніх технологій в різних галузях.

Романова Наталія, віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, переконана, що в розробці подібних ініціатив треба застосовувати західні підходи, тобто в підготовці стратегії розвитку мають брати участь професійні консалтингові компанії, котрі врахують особливості регіону та представлять їх в привабливому ракурсі для потенційних інвесторів.

Моніторингом процесу розробки та впровадження програм розвитку регіонів по всій Україні займається проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», поінформував Євгеній Романенко, віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Проект розпочав свою роботу майже два роки тому і зараз перебуває на стадії моніторингу впровадження даних стратегій в дію. Даний круглий стіл є першим в ряді подібних, головне завдання яких задіяти експертів від громадськості в розбудову конкретних регіонів.

Юрій Паперний, політичний експерт, та Юрій Ткач, голова комітету з питань культури, туризму та міжнародного співробітництва Громадської ради при Чернігівській ОДА, впевнені, що подібні стратегії треба писати не в короткостроковій перспективі, а хоча б років на 20-25, маючи перед собою реалістичну картину того, що планується досягти за цей час. Юрій Паперний пропонує зробити аналіз стратегій та програм, котрі були запропоновані раніше, але так і не були реалізовані. Також політолог радить зробити ставку на якість, а не кількість пропозицій, враховувати особливості нашого регіону, не слідкуючи сліпо загальнодержавній програмі розвитку, та впроваджувати практику лобіювання стратегій.

Олександра Хомик, начальник управління стратегії соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, закликала всіх громадян, які мають ідеї щодо розвитку Чернігівщини, залишити їх до 15 грудня 2014 на сайті ОДА, де також можна знайти матеріали щодо розробки Стратегії розвитку нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів 11:05

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області.

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах 11:01

15 квітня відбулася традиційна інформаційна онлайн-зустріч регіональної проєктної МЕРежі, організована Агенцією регіонального розвитку.

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей 09:50

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 15 квітня, відбулось засідання постійної комісії з питань захисту прав дитини.