Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:11:46

Засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”

22.11.2014   08:25

21 листопада 2013 року в Україні розпочалася Революція Гідності. Президент України Петро Порошенко підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

У день річниці цієї знакової події в дискусійному клубі "Експертна думка" Чернігова відбулось засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”. Організаторами заходу виступили Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та відділ зв'язків з громадськістю міської ради спільно з дискусійним клубом "Експертна думка".

Участь у круглому столі взяли представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, учасники подій Євромайдану, волонтери та представники засобів масової інформації.

Учасники обговорення зійшлися на думці, що поки ще рано давати оцінку подіям, що відбулися на Майдані, адже його історія ще не закінчилась. Це покаже час: необхідно, щоб змінилися не тільки лідери та владна еліта, а й відбулось повне перезавантаження системи влади.

Політичний експерт Юрій Паперний акцентував увагу присутніх, що коли вже події стали історичними фактами, то час виносити уроки та, що особливо важливо, проводити просвітницьку та роз'яснювальну роботу серед молоді.

Виступаючі особливо наголошували на першочерговості боротьби з корупцією, проведенням економічних реформ, оновленням влади на місцях та ін. Проте, на переконання учасників заходу, це вимагає наявності не тільки добре опрацьованої програми, і її фахових, а головне – моральних виконавців.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха зауважила, що "зміни у суспільстві почались, і їх треба продовжувати. А, мабуть, головне надбання революції – ми почали себе відчувати єдиним народом".

Відзначено також, що на політичну арену виходить нове покоління суспільства, яке диктує порядок денний для українського політикуму. І, можливо, саме це є найбільшим досягненням Революції Гідності в Україні. В Україні зародилося громадянське суспільство. Відбулась духовна і національна революція українців: сплеск українського патріотизму, вперше мабуть за 23 роки незалежності країни, національна самоідентифікація українців.

Втім, "минулі вибори демократичним шляхом узаконили зміну влади, однак, основні вимоги суспільства: подолати корупцію та оновити систему влади ще не виконані. Українці скористались своїм правом на самовизначення, проте, "Революція гідності" ще не закінчена. Громадянське суспільство має об’єднатися, аби почати формування нового життя в країні на основі демократії, верховенства права, свободи та гідності", - таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.