На Чернігівщині поменшало ще на одного Леніна..
У прикордонному районі Чернігівщини, який межує з Республікою Білорусь та Російською Федерацією – в райцентрі Городня, звалили пам’ятник Леніну.
«Активісти чернігівської Самооборони на прохання місцевих мешканців у цивілізований спосіб зняли з центру Городні постамент Леніну, - каже один із керівників обласної Самооборони Олександр Ясенчук. – Ми підігнали кран і зняли Леніна. Це ненормально, коли в країні, яка чи не найбільше в світі постраждала від комунізму стоять пам’ятники людині, яка була організатором масових убивств і на довгі роки позбавила наш народ державності».
За словами активіста, обійшлося без ексцесів. Ніхто з місцевих комуністів не вийшов захищати «вождя світового пролетаріату». Поваленого Леніна активісти залишили в центрі. Зауважимо, що місцева влада не ухвалювала рішення про демонтаж пам’ятника Леніну, який стояв на обліку, але не є пам’яткою архітектури.
У вітчизняному законодавстві, зокрема у Законі України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», Указі Президента України від 28 березня 2007 року «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», Указі Президента України «Про заходи у зв'язку з Днем пам'яті жертв голодоморів» від 25 вересня 2008 року та Указі Президента України від 12 червня 2009 року «Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні» передбачено «вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій». Тож свої дії активісти розцінюють як захист конституційного ладу та реакція на бездіяльність місцевих органів влади.
http://www.day.kiev.ua/uk/news/181114-na-chernigivshchini-pomenshalo-shche-na-odnogo-lenina
Останні новини Чернігівщини
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва 12:25
Сьогодні у Чернігові в Офісі податкових консультантів презентували нову послугу для захисників та захисниць України - податковий супровід ветеранського підприємництва.
Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04
В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.
4 травня: цей день в Україні і світі 09:59
День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression