Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 23:23:56

"Медвежа послуга" для учасників АТО

17.11.2014   16:04Агенцiя

Програму підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей – мешканців м. Чернігова розробили та подають на затвердження вельмишановного депутатського корпусу на найближчій сесії, що відбудеться 28 листопада, Чернігівська міська рада та виконавчий комітет.

У рамках Програми передбачається надання допомоги особам, які брали участь в АТО та членам їх сімей, а також передбачений комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, юридичної та психологічної підтримки таким особам.

З самого початку до розробки вказаної Програми не було залучено жодного представника від громадських або волонтерських організацій, які вже давно опікуються допомогою учасникам АТО без будь-якої підтримки місцевої влади. Постає питання: чому це було зроблено?

Із аналізу основних положень сьогоднішнього змісту Програми можемо зрозуміти з якою метою вона ініційована.

Так, з двадцяти семи видів заходів, передбачених в рамках даної Програми, знаковими  і конкретними для учасників АТО та їх сімей можуть бути лише три, а саме:
пункт 7 - надання одноразової матеріальної допомоги;
пункт 8 - надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг;
пункт 9 - надання членам сімей загиблих учасників АТО земельних ділянок із запасу державної (комунальної) власності для будівництва та обслуговування житлових будинків.

Все інше з самого початку забезпечується за рахунок волонтерів.

Що ж не так з цими трьома  пунктами?

Пункт 7:
Згідно з рішенням Чернігівської міської ради від 26 вересня 2014 р. надання одноразової матеріальної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей буде відбуватись відповідно до вже раніше затвердженого механізму, передбаченого Положенням про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Чернігова, затвердженого рішенням 30-тої сесії шостого скликання Чернігівської міськради від 5 березня 2013 року.
Якщо відтворити «дорожню карту» для отримання такої допомоги, то вона має такий вигляд:Питання – скільки потрібно людині часу і витрат для того щоб оформити відповідні документи та отримати 50 грн. (мінімальний розмір допомоги)?

Пункт 8
В даному випадку надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг може стосуватись виключно тих послуг, що перебувають у віданні міської ради, а саме послуг з обслуговування будинків та при будинкової території, що надаються ЖЕКами в разі наявності відповідних коштів в міському бюджеті.

Все інше (тепло -, газо - та електропостачання) – поза увагою.

Пункт 9:
Про «епопею» із наданням земельних ділянок для учасників АТО можна говорити багато і довго. Вже більше місяця тривають різні суперечки навколо виділення учасникам АТО земельних ділянок в районі с. Новоселівка на Бобровиці. Дружини і матері учасників АТО щодня вимушені звертатись в управління земельних ресурсів, до архітектора району, та до інших відомств. Що ж стосується міста Чернігова, то отримати землю під забудову – це лише «мрія». «Якщо знайдете якусь ділянку, то приходьте», - такі відповіді чують ті, хто дійсно достойний отримати землю. А як її можна знайти? Чи є у простої людини доступ до земельного кадастру та переліку вільних земель? Їх просто-на просто не показують, бо є багато «достойніших» людей. Але цинізм полягає в тому, що в Програмі передбачена можливість отримати землю членам сімей ЗАГИБЛИХ учасників АТО. На думку розробників Програми – земля в м. Чернігові повинна даватись кров’ю.

Чи варто дякувати за «медвежу послугу»?!

Роман Семешко,
Громадське об’єднання «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПАТРУЛЬ»

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.