Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 19:14:10

Членство Чернігова у Угоді мерів призупинено тимчасово

06.11.2014   13:28

Чернігів став підписантом Європейської ініціативи "Угода мерів" у 2011 році, метою якої є об'єднання муніципалітетів задля скорочення викидів CO2, шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.

Як повідомили в управлінні економіки Чернігівської міської ради, для міста головним чинником підписання угоди є можливість співпрацювати зі світовими фінансовими установами та організаціями-донорами для залучення додаткових фінансових ресурсів у розвиток інфраструктури міста.

Міста-учасники у рамках Угоди Мерів зобов’язані скоротити енергоспоживання до 20 %, зменшити до 20% викиди CO2 та  збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 20%. Між тим, на сьогодні членство в угоді тимчасово призупинено через те, що остаточно не затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста. Зараз план доопрацьовується з урахуванням рекомендацій експертів міжнародних організацій для його реалістичності та обґрунтованості заходів. Однак Чернігів продовжує втілювати програми енергозбереження у бюджетній сфері.

Так, за підтримки українсько-німецького проекту технічного співробітництва "Енергоефективність у будівлях" (GІZ), налагоджено систему енергоменеджменту в обласному центрі, яка спочатку охопила будівлі, підпорядковані управлінню освіти міської ради, а пізніше охорони здоров’я та культури. Сьогодні контролюється споживання енергоносіїв у всіх закладах бюджетної сфери. Крім того, у рамках реалізації Проекту GIZ проведено ряд енергоаудитів бюджетних будівель, на основі яких розроблені та затверджені Програми з енергозбереження в закладах освіти, культури та охорони здоров’я м. Чернігова.

З напряму впровадження енергозберігаючих заходів місто вперше розпочало співпрацю з Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту "Реформа міського теплозабезпечення в Україні". На умовах співфінансування реалізований пілотний проект з енергоефективної реновації дитячого садочка №71 (співфінансування проекту – майже 893 тис. грн.). У рамках проекту "Реформа міського теплозабезпечення в Україні" проведені 15 енергоаудитів закладів освіти та охорони здоров’я, п’яти житлових будинків та експрес-енергоаудит системи теплопостачання міста.

Зважаючи на позитивний досвід співпраці з USAID, місто стало одним із учасників нового проекту "Муніціпальна енергетична реформа". 

Наприкінці 2013 року Чернігів залучив кредитні кошти під 3% річних від міжнародної фінансової організації НЕФКО, завдяки розробленому разом з проектом Українсько-Німецького технічного співробітництва (GІZ) бізнес-плану "Підвищення енергоефективності в будівлях навчальних закладів м. Чернігова".

Розроблена проектно-кошторисна документація та виконуються енергефективні заходи у ЗНЗ № 2, 9, 12, 20, 21, 27 та ліцеї №22.

Загалом, у Чернігові, починаючи з 2008 року, у закладах бюджетної сфери споживання холодної води скоротилося на 34 %,  природного газу – на 19,5 %, електричної енергії – на 4,1 %, у 2012-2013 роках вдалося також зекономити 12,2% тепла.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.