Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 08:36:20

Стан інформаційного простору Чернігівщині визнано задовільним

29.10.2014   07:58Агенцiя

Колегія Держкомтелерадіо розглянула на своєму засіданні 28 жовтня стан інформаційного простору Чернігівської області, визнавши його задовільним.

Як зазначив доповідач, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Андрій Подорван, в області реалізується комплексна Програма підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012-2015 роки. Складовою інформаційного простору є електронні та друковані засоби масової інформації, видавництва і видавничі організації, підприємства поліграфії і книгорозповсюдження.

Доволі потужним є телерадіомовлення. Зокрема, на підставі ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення здійснюють діяльність 17 телеорганізацій з юридичною адресою на території області ( 2 державні, 3 комунальні, 12 приватних). Крім того, ліцензії на мовлення на Чернігівщині мають 17 радіоорганізацій (2 державні, 12 комунальних, 3 приватних).

Чернігівська ОДТРК веде цифрове ефірне телевізійне мовлення 11 годин на добу. Охоплення мешканців області складає близько 60%. Аналогове ефірне телевізійне мовлення здійснюється 12 годин на добу на обласній мережі та охоплює близько 87% мешканців області.

В області регулярно виходить 74 місцеві друковані ЗМІ загальним разовим тиражем близько 860 тис. примірників. Газета «Гарт», співзасновниками якої є обласна рада та колектив редакції газети, має найбільший в області передплатний тираж. Найбільший серед приватних газет - у газети «Вісник Ч» (57,7 тис. прим.).

У регіоні створено умови для вільного функціонування засобів масової інформації всіх форм власності, здійснюються заходи щодо реформування місцевих комунальних засобів масової інформації. Вивчаються шляхи реформування, джерела фінансування витрат, створення відповідних економічних умов для незалежної діяльності, забезпечення дотримання соціальних прав та гарантій журналістів.

Разом з тим, зазначили члени колегії, для Чернігівської області як прикордонного регіону нагальною є потреба у забезпеченні домінування українського інформаційного продукту в медіапросторі та налагодження протидії російській пропаганді.

Однією із загроз інформаційній безпеці України на території Чернігівської області є недостатнє покриття сигналами національних телемовників території прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районів. Разом з тим у низці населених пунктів цієї території (у тому числі у районних центрах) наявний якісний сигнал телеканалів російського телебачення, зокрема і заборонених для поширення на території України.
Тому вкрай необхідно, вважає колегія Держкомтелерадіо, завершити будівництво телевізійних веж у м. Ніжин у м. Любеч Ріпкинського району. Це дасть можливість розширити покриття області національним і місцевим телерадіомовленням, в тому числі забезпечити покриття прикордонних з Республікою Білорусь та Російською Федерацією районів, де зараз відсутній впевнений прийом національного теле- та радіосигналу.

Також члени колегії наголошували на необхідності розширення мережі FM-радіомовлення Чернігівської ОДТРК та забезпечити мовлення міських та районних комунальних радіокомпаній у FM‑діапазоні. Зокрема, одержання ліцензії на FM-мовлення у м. Чернігів дозволить приймати радіосигнал і у прикордонних районах області.

Загалом же, зазначили члени колегії Держкомтелерадіо, задля посилення інформаційної безпеки варто розробити державну програму, спрямовану на забезпечення трансляції сигналів українських телерадіомовників у прикордонних районах.http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=115695&cat_id=109884

Останні новини Чернігівщини

Станом на 17 січня в Україні зафіксовано 5072 нових випадків COVID-19

Станом на 17 січня в Україні зафіксовано 5072 нових випадків COVID-19 08:29

5 072 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 17 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 407 дітей та 72 медпрацівники.

Призерки боксерських змагань зі спортивного клубу «Берег»

Призерки боксерських змагань зі спортивного клубу «Берег» 08:23

Про Ічнянський спортивний клуб «Берег» знають не тільки в Чернігівській області та Україні, адже не одна вихованка та вихованець цього закладу стали призером міжнародних боксерських змагань. Сьогодні розповімо про деяких з боксерок.

Начальник поліції Чернігівщини відзначив кращий підрозділ за підсумками роботи у 2021 році

Начальник поліції Чернігівщини відзначив кращий підрозділ за підсумками роботи у 2021 році 08:16

Керівник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області дав оцінку роботі всіх підрозділів та вручив поліцейським ключі від сучасних службових автомобілів.

Фахівці Чернігівської ОДА та відповідні служби допомогають громадам ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації

Фахівці Чернігівської ОДА та відповідні служби допомогають громадам ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації 08:08

У другій половини дня п’ятниці 14 січня та в ніч на 15 січня шквальний вітер по області пошкодив лінії електропередач, повністю або частково позривав дахи, повалив десятки дерев у всіх районах Чернігівської області.

17 січня - який день, свято та прикмети

17 січня - який день, свято та прикмети 07:58

17 січня у світі відзначають День дитячих винаходів, в Ізраїлі Новий рік плодових дерев, у США День Мартіна Лютера Кінга, католицька церква вшановує пам'ять святого Антоніо, а у православних - Собор 70 апостолів і День преподобномученика Зосими, пустельника Киликійського.