Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 03:53:15

Про результати виконання Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2010-2011 роки

26.01.2012   08:22

У місті завершено виконання Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2010-2011 рік, і з початку 2012 року Центр приступив до реалізації заходів нової Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2012-2014 роки. Про це інформував на розширеній міській нараді директор міського центру зайнятості Олександр Зевченко.

Він зауважив, що всі показники ринку праці попередніх двох років вдалося виконати, проте Чернігівському міському центру зайнятості свою роботу довелося здійснювати у непростих умовах. Адже після різкого зниження ділової активності в економіці міста у 2008-2009 роках, коли сталося падіння обсягів виробництва майже на 33%, його відновлення у 2010-2011 роках відбувалось дуже повільно.

Напруга на ринку праці Чернігова, що значно загострилася у кризовий період, зберігається і донині: якщо до 2008 року у місті щорічно створювалось 8-9 тисяч нових робочих місць, то в останні роки цей показник знаходився в межах 5-6 тисяч. Навантаження безробітних на кожне вільне робоче місце зросло з 2-х до 7-ми.

Однак, врахування реалій сьогодення, робота на випередження при виникненні складних ситуацій, посилення співпраці з роботодавцями, органами самоврядування міста дозволили виконати завдання Програми на 2011-й рік, утримувати керованим ринок праці, забезпечити соціальний захист жителів міста, які втратили роботу.

Ще у 2002 році розпочато впровадження так званої ЄТОНН – Єдиної Технології Обслуговування Незайнятого Населення, яка дозволяє оперативно надавати комплекс послуг безробітним, передбачених чинним законодавством і Програмою зайнятості.

Основне завдання спеціаліста Центру підібрати для відвідувача підходящу роботу, у його ж присутності зв’язатися по телефону з роботодавцем, який запропонував вакансію, і з’ясувати, наскільки безробітний того влаштовує. Якщо обидві сторони зацікавляться один одним, спеціаліст зобов’язаний домовитися про порядок їх зустрічі для остаточного уточнення всіх деталей і видати направлення на підприємство для працевлаштування безробітного.

Одним з найважливіших напрямків роботи МЦЗ сьогодні є взаємодія з роботодавцями. Відповідний сектор у нас був створений одним з найперших в Україні ще у 1999 році, і з часом саме роботодавець став для нас клієнтом №1. Адже без його заявок про вакансії наша робота втрачає сенс.

Створені також умови для проведення різних заходів спілкування з представниками роботодавців, серед яких: ярмарки та аукціони вакансій, круглі столи, дні відкритих дверей, тощо.

За інформацією Центру протягом минулого року у Чернігівському МЦЗ кількість вакансій складала 7,6 тис., у 2008 році – 17,1 тис.; перебувало на обліку – 12,7 тис. осіб, у 2008 році – 15,5 тис., працевлаштовані за сприянням Центру 4,4 тис. осіб, у 2008 році – 7,7 тис. Працевлаштовані на дотаційні робочі місця Чернігівським МЦЗ – 292 особи, перераховано коштів підприємствам, які створили дотаційні робочі місця – 5,88 млн. грн.

У 2012 році Центр планує створити 300 дотаційних робочих місць.

Для організації підприємницької діяльності працевлаштовані шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю 185 безробітних осіб, направлені на професійне навчання 1030 осіб. Брали участь у оплачуваних громадських роботах – 1,9 тис. осіб.

МЦЗ є пілотним центром в Україні по відпрацюванню Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості інвалідів, застосування якої значно підвищило ефективність їх залучення до трудової діяльності.

Центр зайнятості також активно співробітничає з управлінням освіти міської ради, школами міста щодо організації профорієнтаційної роботи. Спільно з ними проводяться ярмарки професій, виїзди у місця відпочинку дітей, акції “Випускник”, відкриті уроки, інші заходи. В усіх школах коштом служби зайнятості встановлені барометри професій, “Профорієнтаційні термінали”.

Чим раніше готувати дітей до усвідомленого вибору професії, вважає директор Центру зайнятості, тим легше вирішуватимуться питання працевлаштування службою зайнятості у майбутньому.

Підсумовуючи доповідь, О. Зевченко підкреслив, що кожен напрямок роботи залежить від чіткої і злагодженої роботи всіх працівників міського центру, взаємодії з відділами та управліннями міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.