Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 06:32:07

Експерти про найгостріші проблем виборчої кампанії

26.09.2014   06:33Агенцiя

Представники від громадськості, влади та експертного середовища 25 вересня, взяли участь в обговоренні «Перебіг виборчої кампанії та підготовка області до дня голосування», яке було організоване Дискусійним клубом «Експертна думка».

Серед найгостріших проблем нинішньої кампанії – далеко не порушення виборчого законодавства, які, на думку присутніх, суттєво не вплинуть на результати волевиявлення мешканців Чернігівщини. Процедура голосування військових та вимушених переселенців, фінансування виборчого процесу із спеціального фонду – питання, важливість яких учасники заходу визнали пріоритетними.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської облдержадміністрації, проінформував про процес верифікації даних про виборців та процедуру голосування за зміненим місцем голосування. Так, законодавство надає право виборцю тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Для цього слід звернутися з письмовою заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування. У Чернігові, окрім паспорту та заяви, виборець повинен надати документ, який підтверджує необхідність зміни місця голосування. Це може бути довідка з місця роботи, наказ про відрядження або інші документи. У випадку тимчасових переселенців найбільш актуальним, вочевидь, буде документ про право власності на житло.

До слова, Ірина Коцюба, яка нещодавно була змушена залишити Луганщину, судячи з власного досвіду, запевняє, що вимушені переселенці з приводу реалізації різних прав здебільшого комунікують з волонтерськими організаціями, а не місцевою владою. Стосовно процедури голосування, на думку виступаючої, вкрай необхідною є активна інформаційна кампанія з популяризації процедури голосування, якою можуть скористуватися вимушені переселенців.

У свою чергу, представники від влади уповають на чесний перебіг виборчого процесу та обіцяють забезпечити рівні можливості для виборців Чернігівщини.

Досвідчений член виборчої комісії № 205 Сергій Соломаха закцентував увагу на тому факті, що забезпечити перебіг виборчого процесу в установлені законом строки неможливо, зважаючи на те, що фінансування розпочато тільки декілька днів тому, а самі кошти надходитимуть зі спеціального фонду.

Загалом, упродовж обговорення домінувала думка, що порушення виборчого законодавства не стануть ключовою проблемою даної виборчої кампанії. Більшої уваги потребує моніторинг дотримання процедур не тільки під час перебігу виборчого процесу, але і у день голосування.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.