Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 09:01:11

Про хід виконання Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові

18.09.2014   16:30

17 вересня виконавчий комітет міської ради заслухав інформацію начальника управління споживчого ринку та підприємництва міської ради Олени Шевчук про хід виконання Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2013-2014 роки.

За підсумками 2013 року кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення за останніми даними становить 93 од., що перевищує середній показник по області і залишає обласний центр на правах лідера по цьому показнику, зазначено у доповіді. Середніх підприємств, відповідно, 4 одиниці. Загалом, частка малих та середніх підприємств у загальній кількості підприємств міста становить – 99,9 %.

Вагому частину займає недержавний сектор економіки, основою якого є фізичні особи – підприємці. Так, на обліку у Державній податкові інспекції у м. Чернігові на 1 півріччя 2014 року перебуває 20,2 тис. осіб.

За підсумками 6 місяців поточного року надходження від діяльності суб'єктів малого та середнього підприємництва становили 118,7 млн. грн. Позитивна тенденція росту показника, на думку начальника управління, має зберегтись до кінця року.

Частка продукції (робіт, послуг) малих та середніх підприємств у загальних обсягах реалізованої продукції у місті становить 86,2 %. Всього у сфері малого та середнього підприємництва зайнято 56267 осіб.

Водночас, з початку року відбуваються негативні процеси у частині зайнятості сфери малого та середнього підприємництва: скорочується кількість найманих працівників, зокрема: на малих підприємствах – 13015 осіб проти 15478 осіб на початок року, на середніх підприємствах – відповідно 18958 осіб проти 24 470 осіб.

Міський голова Олександр Соколов рекомендував управлінню проаналізувати причини цих процесів аби вчасно вживати дієвих заходів щодо попередження скорочення найманих працівників.

За словами О. Шевчук, управління споживчого ринку та підприємництва міської ради разом з Чернігівським міським центром зайнятості здійснює спільну діяльність з надання безоплатних консультацій особам з питань організації та впровадження підприємницької діяльності. Крім того, у місті постійно проводяться семінари з питань організації власного бізнесу у сфері побутового обслуговування населення та інші заходи.

Виконавчий комітет взяв до відома інформацію про хід виконання Програми та доручив управлінню споживчого ринку та підприємництва міської ради організувати розробку проекту Програми підтримки малого та середнього підприємництва у місті Чернігові на 2015-2016 роки. "Ми маємо вступити у новий 2015 рік з новою, затвердженою на сесії міської ради, Програмою розвитку підприємництва у місті", - наголосив міський голова.

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48

Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.

 Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення

Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення 18:44

Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні 15:33

Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується 14:42

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.