Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 13:25:26

На захисті прав дітей

21.01.2012   10:45Агенцiя

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Людмили Зеленько, стан організації роботи щодо забезпечення права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на сімейні форми виховання (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу) є одним із найголовніших пріоритетів, визначених головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком у діяльності органів місцевої влади в області.

Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює результати роботи місцевих органів влади в листопаді – грудні 2011 року із забезпечення права дитини-сироти на виховання в сім’ї. Про це заявив на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Людмила Зеленько, зокрема, зазначила, що протягом минулого року в області з 10,57% до 12,3% збільшилась кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знайшли прихисток у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу (що перевищує загальноукраїнський показник – 10,31%%). У 2011 році знайшли прийомних батьків та батьків вихователів 54 дітей, у 2010 році – 53. Всього станом на 01.01.2012 року в області функціонує 170 прийомних сімей та 11 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 330 дітей.

На постійному контролі залишається питання усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За результатами 2011 року нашими співвітчизниками усиновлено в області 45 дітей, що на 28% перевищує число дітей, усиновлених іноземцями. Така позитивна тенденція, коли національне усиновлення перевищує іноземне, зберігається впродовж останніх двох років.

Кількість дітей, влаштованих в області протягом минулого року до сімейних форм виховання (385 осіб), перевищує число дітей, які залишилась в області без батьківського піклування (370 осіб).

Вжиті заходи дозволили збільшити питому вагу охоплення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання на 3,26% з 70,74% на початок 2011 року до 74% станом на 01.01.2012.


За матеріалами служби у справах дітей облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.