Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 червня, 10:08:51

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

20.01.2012   17:36

20 січня з нагоди свята в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм пройшло урочисте зібрання та святковий концерт.

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

Участь у заході взяли керівники області та міста, представники громадськості.

Відкриваючи урочистості голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив: соборність, проголошена у 1919 році, – вияв не лише об’єднавчого потягу двох частин України, що тільки ставала на шлях будівництва держави. Це, одночасно, і підтвердження обраного тодішнім керівництвом двох республік демократичного вектору розвитку, заява про намір збудувати на уламках імперій суверенну державу, що поділяє європейські цінності, шанує права та свободи громадянина.

“Вже тоді політичні лідери прийшли до розуміння, що державне будівництво може бути успішним лише за умов єдності всіх українських територій та одночасної демократизації суспільного життя.

Проте, на початку ХХ століття, геополітичні умови та, передовсім, відсутність громадянського консенсусу серед різних верств населення не дозволили планам будівничих української держави перейти у практичну площину”, – зазначив керівник області.

Наслідки цього для українців були вкрай важкими: втрата Україною самостійності, більшовицькі експерименти ціною в мільйони життів, пізніше – кровопролитні воєнні роки спільного з іншими народами відстоювання свободи та довгий шлях до здобуття незалежності у 1991 році.

Саме тому, зазначив голова облдержадміністрації, таким важливим є для нас урок Соборності – урок, який має засвоїти суспільство, що свідомо обрало світоглядні принципи демократії та верховенства права. Ці поняття були і будуть підґрунтям Української держави, історія якої знає приклади свідомого обрання керівниками країни та народом саме демократичних форм правління.

“Соборність держави є запорукою її свободи та незалежності і, навпаки, свобода як засадничий принцип державного будівництва зміцнює країну зсередини, робить вибір громадян свідомим та вільним від примусу.

Об’єднання понять “соборність” та “свобода” набуло нового звучання завдяки Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 року, яким установлено єдине державне свято – День Соборності та Свободи України.

Історичний момент і значимість Свободи та Соборності вказують на необхідність підсилення цих складових у свідомості громадян. Саме про це йшлося у численних зверненнях та пропозиціях, які надходили до Глави держави від громадськості, у тому числі і з Чернігівщини”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Учасники заходу також переглянули святковий концерт.

Останні новини Чернігівщини

Незаконна риболовля обійдеться порушнику з Чернігівщини у понад 80 тис.грн 09:59

Другого червня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 6 пожеж.

5 червня: Цей день в Україні і в світі

5 червня: Цей день в Україні і в світі 09:51

ДЕНЬ 467 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 467 RUSSIAN AGRESSION

Викрадення майна на 1,4 млн грн: на Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо організованої злочинної групи крадіїв 13:47

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організатора злочинної групи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини