Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 грудня, 16:00:05

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

20.01.2012   17:36

20 січня з нагоди свята в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм пройшло урочисте зібрання та святковий концерт.

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

З нагоди Дня Соборності та Свободи України

Участь у заході взяли керівники області та міста, представники громадськості.

Відкриваючи урочистості голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив: соборність, проголошена у 1919 році, – вияв не лише об’єднавчого потягу двох частин України, що тільки ставала на шлях будівництва держави. Це, одночасно, і підтвердження обраного тодішнім керівництвом двох республік демократичного вектору розвитку, заява про намір збудувати на уламках імперій суверенну державу, що поділяє європейські цінності, шанує права та свободи громадянина.

“Вже тоді політичні лідери прийшли до розуміння, що державне будівництво може бути успішним лише за умов єдності всіх українських територій та одночасної демократизації суспільного життя.

Проте, на початку ХХ століття, геополітичні умови та, передовсім, відсутність громадянського консенсусу серед різних верств населення не дозволили планам будівничих української держави перейти у практичну площину”, – зазначив керівник області.

Наслідки цього для українців були вкрай важкими: втрата Україною самостійності, більшовицькі експерименти ціною в мільйони життів, пізніше – кровопролитні воєнні роки спільного з іншими народами відстоювання свободи та довгий шлях до здобуття незалежності у 1991 році.

Саме тому, зазначив голова облдержадміністрації, таким важливим є для нас урок Соборності – урок, який має засвоїти суспільство, що свідомо обрало світоглядні принципи демократії та верховенства права. Ці поняття були і будуть підґрунтям Української держави, історія якої знає приклади свідомого обрання керівниками країни та народом саме демократичних форм правління.

“Соборність держави є запорукою її свободи та незалежності і, навпаки, свобода як засадничий принцип державного будівництва зміцнює країну зсередини, робить вибір громадян свідомим та вільним від примусу.

Об’єднання понять “соборність” та “свобода” набуло нового звучання завдяки Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 року, яким установлено єдине державне свято – День Соборності та Свободи України.

Історичний момент і значимість Свободи та Соборності вказують на необхідність підсилення цих складових у свідомості громадян. Саме про це йшлося у численних зверненнях та пропозиціях, які надходили до Глави держави від громадськості, у тому числі і з Чернігівщини”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Учасники заходу також переглянули святковий концерт.

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини