Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 00:32:48

Долю Алеї героїв обговорювали у чернігівській "Просвіті"

23.08.2014   09:19

Засідання прес- клубу "Просвіта" присвячувалося темі пам'яток совєтчини, без ліквідації яких перемогти Україні неможливо.

Василь Чепурний, голова обласного товариства "Просвіта": "Нам, просвітянам, коли ми вимгалаи несення пам'ятників Лєніну та перейменування вулиць, говорили - какая разніца і ето же культура! Тепер ми бачимо: там, де Лєніна повалили - сепаратизму нема. Прямий зв'язок між пам'ятками і політикою".

Сергій Бутко, представник Інституту національної пам'яті, нагадав, що російські більшовики недарма, щойно прийшовши до влади, почали нищити всі знаки минулого режиму. Сергій Бутко впевнений, що треба вирішувати у Чернігові питання і про знесення пам'ятників на Алеї героїв у Чернігові: "Крім льотчика часів другої свтіової війни, всі інші боролися проти незалежності України. Тому їх пам'ятники не можуть бути обличчям міста. Їх треба знести в історичний музей, але не лишати на Алеї героїв".

Нагадаємо, що там стоять пам'ятники Юрію Коцюбинському, Віталію Примакову, Антонову -Овсієнку, Подвойському, Щорсу та Кропив'янському.

Сергій Соломаха, громадський активіст, заступник голови обласної організації Народного Руху, наголосив, що саме героїзація періоду другої світової війни і є однією з причин війни з Росією. Ті, хто підняв зброю проти України, виховані на павліках морозових, космодем'янських та інших совєтських міфах.

Учасники "круглого столу" прийняли резолюцію:

Просвітяни Чернігівщини постійно наголошували на необхідності ліквідації символів тоталітаризму, проте й досі у Чернігові, інших містах області є вулимці імені російських терористів, на багатьох комунальних закладах висять барельєфи, пам'ятні дошки тощо, присвячені СРСР та діячам КПРС.

Ми пропонуємо:

1. Замість комісії по перейменуванню вулиць міської ради утворити комісію по збереженню та розвитку культурно- історичного середовища Чернігова,
2. першочергову позбутися назв вулиць, що носять імена комуністичних терористів Войкова, Воровського, Мурінсона, Клари Цеткін, Долорес Ібаррурі, Рози Люксембург, а також україноненависників - Бєлінського тощо,
3. Відмінти останні рішення міськради про присвоєння назв вулиць комуністам періоду другої світової війни,
4. Припинити героїзацію "афганців" та інших учасників інтернаціональних воєн СРСР,
5. Ліквідувати на всіх державних та комунальних закладах символи СРСР (герби, зображення прапорів, Лєніна тощо),
6. Привести назви вулиць Чернігова у відповідність до норм українського правопису.

До речі, абсурдом була названа ситуація, коли в теперішню комісію по перейменуванню вулиць входять два представники комуністів - Герард Кузнєцов та Микола Скоробагатько.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини