Відбувся круглий стіл
У Чернігівській міській раді 17 січня відбувся круглий стіл на тему “Депутати Чернігівської міської ради. Від слова до справи?”. Участь у заході взяли депутати Чернігівської міської ради, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Організаторами заходи виступили відділ сприяння діяльності депутатів міської ради та громадська організація Центр “Доброчин”.
За словами організаторів, захід мав на меті обговорення реалій депутатської діяльності та шляхів підвищення ефективності роботи депутатів міської ради, а також покращення прозорості і відкритості в своїй діяльності.
Секретар міської ради Олег Шеремет, звертаючись до учасників круглого столу, відзначив, що відповідно до чинного законодавства депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед громадою міста. Отже, інститут підзвітності – не панацея у діалозі “влада – громада”, проте, це – реальний демократичний механізм та індикатор відкритості місцевої влади.
Під час обговорення поставлених питань учасники круглого столу зазначили, що депутати місцевих рад, яким громада довірила вирішення питань місцевого значення, мають виходити до людей, доносити до них живу та конкретну інформацію про справи, що зроблені, та спілкуватись з громадою безпосередньо.
Депутати навели багато прикладів із своєї власної роботи з виборцями свого виборчого округу та, взагалі, жителями міста, які звертаються до них про допомогу, зазначивши, що не залишають без відповіді і відповідних заходів жодне звернення.
Виступаючі також висловили думку, що важливо, аби інститут підзвітності в його реальному впровадженні не перетворився на елемент пропаганди і виборчих технологій для окремих публічних осіб, а був реальною можливістю активності громадськості в проведенні оцінки діяльності органів місцевої влади та доступу до публічної інформації.
Учасники круглого столу зійшлися на думці, що вирішення будь-якого питання депутатами міської ради не може мати якогось партійного “забарвлення”, і вся діяльність депутатів перш за все має бути спрямована на забезпечення стабільного життя територіальної громади міста та ефективного самоврядування.
Підсумовуючи виступи учасників круглого столу, Олег Шеремет підкреслив, що міські депутати готові вирішувати важливі для громади проблеми у місті, незалежно від партійної приналежності, та запевнив, що міська влада завжди здійснюватиме свою діяльність відкрито і прозоро. На його переконання, проведення подібних заходів сприяє більш якісному діалогу місцевої влади і громадськості та вдосконаленню інституту локальної демократії.
Останні новини Чернігівщини
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).
Підготовка до нового навчального року: нарада з керівниками закладів освіти Чернігівщини 14:39
На Чернігівщині активно триває робота з керівниками установ освітньої сфери. Поступово реалізується підготовка закладів до нового навчального року та опалювального сезону.
Спецпризначенці поліції Чернігівщини привітали з Днем народження синів загиблого побратима 14:08
Любомир та Радомир – сини спецпризначенця поліції Владислава Редька, який віддав життя, захищаючи Україну. У травні 2024 року під час виконання бойового завдання на Харківщині поліцейський отримав поранення, від яких помер у лікарні.
Поліцейські Чернігівщини викрили злочинну групу, яка налагодила збут психотропів у виправній колонії 13:37
Оперативники управління карного розшуку та слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Північно-Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції та ДУ «Менська виправна колонія №91» під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинної групи, причетної до незаконного обігу психотропних речовин.
У Ніжинській громаді підбили підсумки конкурсу «Школа Фондів громад» 13:15
Для Ніжинської громади важливо підтримувати ініціативи, що сприяють розвитку освіти, формуванню навичок безпеки, зміцненню ментального здоров’я та згуртованості жителів.