Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 16:18:35

Про виконання Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування та підтримки хворих на СНІД

16.01.2012   11:51

У Чернігові діє міська координаційна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу як консультативно-дорадчий орган при міській раді. Засідання координаційної ради проводяться щоквартально. У межах координаційної ради активно співпрацюють представники різних служб, відомств, організацій, які опікуються проблемами ВІЛ/СНІДу.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, медична допомога ВІЛ-інфікованим та СНІД-хворим надається усіма медичними закладами міста. Забезпечений необмежений доступ до тестування на ВІЛ. У міських лікарнях № 1, № 2, №4 працюють кабінети “Довіра”, в усіх інших ЛПЗ – кабінети анонімного безкоштовного обстеження на ВІЛ/СНІД, що сприяє підвищенню доступності до консультування та тестування населення з питань ВІЛ/СНІДу. Крім того, в усіх кабінетах інфекційних захворювань проводиться диспансерний нагляд за ВІЛ/СНІД – хворими пацієнтами.

Спеціалізована медична допомога надається обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом та спеціалізованим відділенням, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні №2. Спеціалізоване відділення міської лікарні №2 є організаційно-методичним центром з питань профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом у місті. У відділенні функціонує 10 ліжок і амбулаторія.

У місті розроблено схему взаємодії лікувально-профілактичних закладів щодо проведення післятестового консультування та взяттю на облік осіб з позитивним результатом обстеження на ВІЛ. Проблеми ВІЛ/СНІДу щорічно розглядаються на засіданнях медичних рад та нарадах лікувальних закладів. Крім того, на базі обласного центру періодично проходять підготовку лікарі-спеціалісти.

У місті постійно проводиться робота з первинної профілактики ВІЛ/СНІДу серед учнівської молоді, зокрема, у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюються заходи на удосконалення інформаційно-освітньої роботи з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, спрямованої на зміну ризикованої щодо ВІЛ-інфікування поведінки у дітей та підлітків.

В 2011-2012 навчальному році продовжується вивчення предмету “Основи здоров’я”, введено факультативи та курси за вибором під назвою “Школа проти СНІДу” та інші. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста проводяться тематичні виховні години, конференції, тренінги, “Дні здоров’я”, предметні тижні щодо формування здорового способу життя, запобігання негативним явищам в учнівському середовищі. Продовжується робота постійно діючого лекторію “Будемо здорові” за програмою “До здоров’я через освіту”.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста Чернігова працюють практичні психологи та соціальні педагоги, які використовують інтерактивні форми просвітницької роботи з метою профілактики шкідливих звичок.

У рамках традиційних заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в приміщеннях клубів комунального закладу “Позашкільний навчальний заклад “Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання” проводяться акції спільно з громадськими організаціями, які опікуються питаннями профілактики.

Медичні працівники проводять активну санітарно-просвітню роботу серед жителів міста щодо здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу та шкідливих звичок. Продовжується робота по залученню волонтерів до просвітницько-профілактичної діяльності серед молоді. Забезпечено співпрацю та обмін інформацією зі службами у справах неповнолітніх, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх та навчальними закладами міста.

Управлінням охорони здоров’я проводиться щомісячний моніторинг стану обстеження населення міста на ВІЛ-інфекцію та профілактичні заходи для ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Протягом минулого року серед обстежених вагітних жінок виявлено 46 ВІЛ-інфікованих вагітних. Всі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів (36 малюків), отримали антивірусну профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини. Проводиться подальше їх обстеження.

Станом на 01 січня 2012 року на обліку у лікувально-профілактичних закладах міста перебуває 926 ВІЛ-інфікованих, у т.ч. 81 дитина. Протягом минулого року міськими закладами охорони здоров’я проведено 29341 обстеження на ВІЛ, що складає відповідно 9,9% від усього населення, у т.ч. з груп ризику 4674 (15,9%). Позитивний результат мали 254 особи (0,87% обстежених). До кабінетів “Довіра” звернулось 10738 осіб, з них 26 – анонімно. Проведено 7247 дотестових та 4351 післятестових консультувань, виявлено 59 позитивних результатів. Серед 220 ВІЛ-позитивних осіб, виявлених у 2011 році, взято на диспансерний облік 161 особу (73,2%).

У місті приділяється достатня увага питанням профілактики ВІЛ-інфекції серед медичних працівників. У закладах створені режимні комісії по контролю за безпекою щодо ВІЛ-інфікування медичних працівників під час виконання професійних обов’язків. Медичний персонал забезпечений спецодягом, необхідним набором медінструментарію для одноразового використання, деззасобами, аптечками для надання термінової медичної допомоги. Персонал обізнаний в питаннях постконтактної профілактики. Постійно проводяться заняття по підвищенню кваліфікації медперсоналу з питань ВІЛ/СНІДу.

У разі виникнення ситуації, що супроводжується високим ризиком зараження ВІЛ при виконанні професійних обов’язків, проводяться засідання режимної комісії медичного закладу, потерпілі направляються для вирішення питання проведення екстреної профілактики ВІЛ до обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. Впродовж 2011 року з приводу травм до ОЦПБ зі СНІДом звернулось 5 медичних працівника з медичних закладів міста. Випадків інфікування медичних працівників при виконанні службових обов’язків зареєстровано не було.

У спеціалізованому відділенні міської лікарні № 2 протягом 2011 року проліковано 242 хворих на ВІЛ-СНІД. Виконання плану ліжко-днів – 80%, середній термін перебування на ліжку – 10,3. Кількість померлих – 12. Вікова структура пролікованих осіб: до 20 років – 2 (0,8%), 21-30 років – 76 (31,4%), 31- 40 років – 110 (45,5%), 41-50 років – 30 (12,4%), 51- 55 років – 18 (7,4%), 56-70 років – 5 (2,1%). З кожним роком збільшується кількість осіб, у яких виявлена мікобактеріальна інфекція, а також кількість хворих з кандидозним ураженням слизових оболонок. Протягом останніх років у хворих виявлено таке ускладнення, як токсоплазмоз головного мозку (2008 р. – 1 випадок, 2009 р. – 2 випадки, 2010 р.– 3 випадки, 2011 р. – 4 випадки).

Всі хворі у відділенні обстежуються на туберкульоз. Протягом минулого року виявлено 11 випадків туберкульозу серед хворих, яким надавалась допомога. На ВК обстежено 46 осіб, у 2-х виявлені мікобактерії туберкульозу (4,3%).

Працівники спецвідділення надають всебічну амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу, психологічну підтримку ВІЛ/СНІД-хворим з метою покращення якості їх життя. Члени родин отримують консультації з правил догляду за хворими.

Управлінням охорони здоров’я міської ради проводиться щоквартальний моніторинг виконання Програми, інформація систематично оприлюднюється на сайті міської ради.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину 13:00

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.