Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 21:48:10

"Місто має постійно дбати про вшанування пам'яті загиблих під час війни"

19.07.2014   08:21

На нараді під керівництвом заступника міського голови - керуючого справами виконкому Станіслава Віхрова розглянуто питання щодо необхідності проведення благоустрою Меморіалу жертв фашизму в урочищі Кривулівщина на північно-східній околиці міста поблизу фабрики "Сіверянка".

У нараді взяли участь представники департаменту культури культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, управлінь культури та ЖКГ міської ради, обласного історичного музею ім. Тарновського.

З відповідним питанням до міської влади звернувся у відкритому листі Почесний громадянин Чернігова, голова комісії по увіковіченню пам'яті жертв війни та політичних репресій при Чернігівській міській раді ветеранів Герард Кузнєцов. "В лісовому урочищі Кривулівщина знаходиться 11 братніх могил. Під час німецько-фашистської окупації Чернігівщини у 1941-1943 роках в цьому урочищі було розстріляно приблизно 20 тисяч місцевих жителів та військовополонених, серед яких були навіть діти різного віку",- йдеться у листі.

Г. Кузнєцов закликав представників міської та обласної влади упорядкувати курганний могильник жертв фашизму в урочищі Кривулівщина та організувати урочисте перепоховання останків людей, захоронених на території поблизу обеліску.

Крім того, "під час жорстокого бомбардування Чернігова німецько-фашистською авіацією у серпні 1941 року загинуло багато людей під розвалами будинку № 21 на розі вулиці Шевченка і проспекту Миру, у бомбосховищах якого шукали притулку як мешканці міста, так і біженці з Західної України", - повідомляє у листі ветеран війни. Герард Кузнєцов звернувся з пропозицією встановити на стіні будинку № 21 по просп. Миру пам'ятну дошку про цю трагедію.

Учасники наради прийняли рішення провести підготовчі роботи з дослідження території урочища Криволівщини для належного захоронення всіх загиблих під час вказаних трагічних подій на цій території. Станіслав Віхров дав доручення управлінню житлово-комунального господарства міської ради провести упорядкування цієї території із встановленням необхідних табличок про захоронення жертв війни.

"Роботи у цьому напрямку триватимуть і надалі. Велика Вітчизняна війна минула вже давно, втім, місто має постійно дбати про вшанування пам'яті загиблих під час війни. Сьогодні необхідно привести до ладу курганний могильник в урочищі Кривулівщина, аби виявити гідну повагу та людську чуйність до пам'яті загиблих під час війнинаших співгромадян, особливо напередодні відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників 28 жовтня", - підкреслив Станіслав Віхров.

Заступник міського голови наголосив також, що на найближчому виконкомі буде розглянуто і прийнято рішення про встановлення пам'ятної дошки на будинку № 21 по просп. Миру.
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини