На Чернігівщині залишилося тільки одне місто, де існує антиконституційний порядок проведення мирних зібрань
На вимогу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, виконком Новгород-Сіверської міської ради рішенням від 30.04.2014 р. відмінив своє ж рішення від 4.05.2006 р. «Про надання дозволу на проведення мітингів, зборів політичними та громадськими організаціями» як таке, що не відповідає нормам чинного законодавства.
Зазначеним рішенням, зокрема, протиправно встановлювалося «єдине місце для проведення політичних мітингів - біля пам’ятнику В.І.Леніну». До речі, Новгород-Сіверський один з небагатьох районних центрів Чернігівщини, де ще залишається пам’ятник Леніну.
Таким чином тільки Мена залишається єдиним містом Чернігівської області, де ще діє антиконституційне рішення органу місцевого самоврядування, що регулює проведення мирних зібрань в місті. Зокрема, Менська міська рада встановлює «рекомендовані» місця для проведення мітингів - в парку та на стадіоні.
Нагадаємо, що ст.39 Конституції України та ст.11 Європейської Конвенції з прав людини закріплюють вичерпний перелік підстав для обмеження реалізації права на свободу мирних зібрань, які встановлюються лише судом і відповідно до закону.
Як зазначають правозахисники, ані Конституція України, ані жоден закон України не передбачає, що орган місцевого самоврядування може ухвалювати рішення, що обмежують право громадян на мирні зібрання, в тому числі, які мають «рекомендаційний» характер».
В той же час, через відсутність законодавчого врегулювання права громадян на проведення мирних зібрань, лише за три місяці (листопад 2013 – лютий 2014) в Україні було прийнято 58 судових рішень про заборону Євромайданів по всій країні, зокрема в Чернігові, підставою для яких у більшості випадків стали нормативно-правові акти, якими на місцевому рівні затверджені положення, що регулюють порядок організації та проведення мирних зібрань.
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.