Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 14:55:19

Володимир Івашко: Не втратити навіть найменшої частки майбутнього урожаю

08.07.2014   08:31

Настала найнапруженіша пора для хліборобів – жнива. Закінчивши пробні обмолоти наприкінці червня, аграрії області набирають обертів, забезпечуючи продовольчу безпеку населення області.

Під урожай поточного року товаровиробниками усіх форм власності посіяно 1150,0 га сільськогосподарських культур, що на 3,1 тис. гектарів більше, ніж торік. У структурі загального посіву зернові культури займають 60,1% (690 тис.га).

Перші намолоти останніх днів свідчать про те, що стартові результати перевершують минулорічні на 1-2 ц/га.

– Це добрий почин, але треба чітко розуміти: наше основне завдання при збиранні нового врожаю – не втрачати ні темпів, ні якості, - наголошує голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко.

З метою забезпечення оптимальних термінів збирання ранніх зернових Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації вжито організаційні заходи щодо додаткового залучення 228 одиниць високопродуктивних зернозбиральних комбайнів з інших регіонів.

– За умов стовідсоткового додаткового залучення техніки та за сприятливих погодних умов можна розраховувати на можливість зібрати ранні зернові протягом 14-20 днів. Та ми всі добре розуміємо: не той хліб, що на полі а той, що в коморі. Маємо максимально забезпечити належні умови зберігання зернових культур, щоб ні в якому разі не втратити навіть найменшої частки майбутнього врожаю, - підкреслює очільник області.

Враховуючи середню урожайність за три останні роки, очікуваний валовий збір зернових може перевищити минулорічний. Торік хлібороби Чернігівщини зібрали 3,1 мільйони тонн збіжжя.
 

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини