Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 15:45:15

Демократичний Альянс подав в прокуратуру на Чернігівську ОДА

13.01.2012   08:35Агенцiя

Вже скоро рік, як Демократичний Альянс займається проблемами міського пасажирського транспорту в Чернігові.

В процесі дослідження питання був зроблений висновок, що впливати на якість роботи транспорту простіше з самого початку, тобто в момент проведення конкурсу на маршрут та визначення перевізника.

Організацією було прийняте рішення про участь в усіх конкурсах по визначенню перевізника, що відбуваються в місті та області. До того ж представники організації входять до складу експертної групи з питань дослідження транспортної мережі м. Чернігів та Чернігівської області Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Приблизно 3 місяці тому до Чернігівської ОДА було направлено лист з проханням включення представника Демократичного Альянсу до складу конкурсного комітету по найближчому конкурсу з визначення перевізника на маршруті Чернігів – Корюківка – Чернігів.

Конкурс вже пройшов, а відповідь на той час Чернігівською ОДА з приводу входження представника ДемАльянсу до складу комітету так була і не надана. В зв’язку з не включенням представника організації до конкурсного комітету та відсутності аргументованого пояснення причин до Чернігівської ОДА був направлений запит з проханням надати весь пакет документів поданих перевізниками на конкурс та всі протоколи конкурсного комітету.

І тільки після другого запиту Головне управління економіки надало документи, і то лише копії протоколів засідання конкурсного комітету. Не було надано жодної інформації, по поданим перевізниками-претендентами документів. Адміністрація аргументувала це наявністю в запитуваних документах конфіденційної інформації. Дивно, оскільки п.2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” чітко вказує вимоги при сукупному дотриманні яких може бути обмежено доступ до публічної інформації. Не зрозуміло не надання документів ще й тому, що у відповіді Чернігівської ОДА вказано “обласна державна адміністрація не володіє інформацією чиїм інтересам може завдати шкоди поширення протоколів та чому шкода перевищує суспільний інтерес”.

По причині того, що Чернігівська ОДА необґрунтовано обмежила доступ до документів, що надаються перевізниками – претендентами на конкурс, в кінці грудня Чернігівський обласний осередок ВМГО “Демократичний Альянс” звернувся в Прокуратуру з проханням перевірити законність дій Чернігівської ОДА в питанні обмеження доступу до вказаної інформації. Тим більше не зрозуміло причини такої таємничості, оскільки за цими документами стоять якість і вартість перевезень до населених пунктів області. А вони часто у різних перевізників дуже різні. А за ціною та якістю перевезень стоять інтереси звичайних жителів області.

Сподіваємось, що Прокуратура поставить крапки над “і” в піднятому питанні та зрештою всі бажаючі зможуть отримати доступ до документів, що в цілому впливають на таку важливу галузь нашого повсякденного життя як транспортне сполучення.

Андрійченко Ігор

Останні новини Чернігівщини

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.

 У службі зайнятості запроваджують нову модель надання послуг

У службі зайнятості запроваджують нову модель надання послуг 13:01

Задля покращання сервісного обслуговування шукачів роботи і роботодавців службу зайнятості модернізують.Наступного року в її діяльності очікується чимало змін. Про те, які новації буде впроваджено та як зміниться робота фахівців служби зайнятості, йшлося на дводенному семінарі-навчанні, що проходить 7-8 грудня в Чернігівському обласному центрі зайнятості.

Про стан проїзду на ранок 8 грудня та зняття обмежень на дорозі Н-27

Про стан проїзду на ранок 8 грудня та зняття обмежень на дорозі Н-27 12:55

Минулої доби 7 грудня по області з вечора спостерігались опади у вигляді мокрого снігу. Для розчистки та обробки покриття протиожеледними матеріалами з ночі до ранку 8 грудня було задіяно: - 60 механізмів; - 69 працівників дорожніх організацій.

Щодо орендної плати за землю при переході права власності на нерухоме майно, розташованого на орендованій попереднім власником такого майна земельній ділянці

Щодо орендної плати за землю при переході права власності на нерухоме майно, розташованого на орендованій попереднім власником такого майна земельній ділянці 12:50

Земельним кодексом України (далі – ЗКУ) та Законом України «Про оренду землі» (далі – Закон) визначено, що у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці, що перебуває в оренді у попереднього власника, до набувача одночасно переходить право оренди земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього власника такого об’єкта (част. 3 ст.120 ЗКУ, част.3 ст.7 Закону).

Робота, про яку мріяла…

Робота, про яку мріяла… 12:47

Знайомтеся, це – медична сестра сільської школи Вікторія Ніколенко. За фахом – фельдшерка, проживає в Чернігові й до своїх маленьких і старших пацієнтів приїздить у Киїнку з міста.