Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 13:04:18

Демократичний Альянс подав в прокуратуру на Чернігівську ОДА

13.01.2012   08:35Агенцiя

Вже скоро рік, як Демократичний Альянс займається проблемами міського пасажирського транспорту в Чернігові.

В процесі дослідження питання був зроблений висновок, що впливати на якість роботи транспорту простіше з самого початку, тобто в момент проведення конкурсу на маршрут та визначення перевізника.

Організацією було прийняте рішення про участь в усіх конкурсах по визначенню перевізника, що відбуваються в місті та області. До того ж представники організації входять до складу експертної групи з питань дослідження транспортної мережі м. Чернігів та Чернігівської області Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Приблизно 3 місяці тому до Чернігівської ОДА було направлено лист з проханням включення представника Демократичного Альянсу до складу конкурсного комітету по найближчому конкурсу з визначення перевізника на маршруті Чернігів – Корюківка – Чернігів.

Конкурс вже пройшов, а відповідь на той час Чернігівською ОДА з приводу входження представника ДемАльянсу до складу комітету так була і не надана. В зв’язку з не включенням представника організації до конкурсного комітету та відсутності аргументованого пояснення причин до Чернігівської ОДА був направлений запит з проханням надати весь пакет документів поданих перевізниками на конкурс та всі протоколи конкурсного комітету.

І тільки після другого запиту Головне управління економіки надало документи, і то лише копії протоколів засідання конкурсного комітету. Не було надано жодної інформації, по поданим перевізниками-претендентами документів. Адміністрація аргументувала це наявністю в запитуваних документах конфіденційної інформації. Дивно, оскільки п.2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” чітко вказує вимоги при сукупному дотриманні яких може бути обмежено доступ до публічної інформації. Не зрозуміло не надання документів ще й тому, що у відповіді Чернігівської ОДА вказано “обласна державна адміністрація не володіє інформацією чиїм інтересам може завдати шкоди поширення протоколів та чому шкода перевищує суспільний інтерес”.

По причині того, що Чернігівська ОДА необґрунтовано обмежила доступ до документів, що надаються перевізниками – претендентами на конкурс, в кінці грудня Чернігівський обласний осередок ВМГО “Демократичний Альянс” звернувся в Прокуратуру з проханням перевірити законність дій Чернігівської ОДА в питанні обмеження доступу до вказаної інформації. Тим більше не зрозуміло причини такої таємничості, оскільки за цими документами стоять якість і вартість перевезень до населених пунктів області. А вони часто у різних перевізників дуже різні. А за ціною та якістю перевезень стоять інтереси звичайних жителів області.

Сподіваємось, що Прокуратура поставить крапки над “і” в піднятому питанні та зрештою всі бажаючі зможуть отримати доступ до документів, що в цілому впливають на таку важливу галузь нашого повсякденного життя як транспортне сполучення.

Андрійченко Ігор

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року