Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 01:39:13

Представлено новий проект Конституції громадянського суспільства

27.06.2014   09:19

26 червня у літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського вперше на Чернігівщині було презентовано проект за громадською ініціативою «Європейське життя в умовах солідарності. Конституція громадянського суспільства».

В його обговоренні взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв разом із своїм першим заступником Олександром Кодолою та представники громадськості.

Представили проект члени авторського колективу «Конституції» з Києва – журналіст Євген Ґолибард та народний депутат України трьох попередніх скликань Віталій Корж.
За словами Євгенія Ґолибарда, нова Конституція – функціонально-обумовлена, вона вказує на функції, які мають виконувати всі без винятку установи. Структура Основного Закону складаться з трьох частин: Конституційної норми, інституції або посадової особи, що контролюватиме виконання або ж відповідатиме за дотримання вказаної норми та міри відповідальності конкретної особи (інституції) за порушення статті.

В зазначеній Конституції чітко сформульовані моральний, виховний і політичний ідеал. Вона несе в собі суспільний прогрес, взаємну відповідальність влади, громадян і держави.

Не оминув поза увагою Євген Ґолибард і питання місцевого самоврядування. Найвищим дорадчим органом громади на рівні міста районного підпорядкування, селища, села має бути Народне віче (Майдан), на яке в необхідних випадках, авторитетні громадські організації можуть скликати всіх бажаючих. Місцева ж управа повинна брати участь у Народному віче, приймати його пропозиції і вимоги для врахування у поточній і перспективній діяльності.

Держава повинна допомагати у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування та фінансово його підтримувати і, зокрема, компенсувати витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а передусім стимулювати розвиток підприємництва та інших позитивних ініціатив на місцевому рівні.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх зазначив, що коли не буде прийнято змін до Конституції України, не буде і смислу рухатися далі. Він подякував організаторам проекту за ініціативу його створення, а також підкреслив, що країні потрібна нова Конституція.

- Ми боремося за реформування місцевого самоврядування і тільки «знизу», ініціюючи такі зміни, зможемо домогтися бажаного результату, - наголосив Микола Звєрєв.
Олександр Кодола також подякував гостям за ініціативу, яку вони проявили при створенні нового проекту Конституції. За його словами, зміни до Основного Закону повинні іти від громади. Адже Конституція – це Основний Закон громадянського суспільства і нашої держави.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19 18:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 листопада в області зафіксовано 197 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Чернігівському районі (в тому числі 18 — у Чернігові), 70 — у Ніжинському, 29 — у Корюківському, 16 — у Новгород-Сіверському районі та 1 — у Прилуцькому. 59 захворілих госпіталізовані.

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

 У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання

У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання 15:44

Офтальмолог у Сновській центральній лікарні відтепер обстежує жителів громади за допомогою сучасного офтальмологічного обладнання. Така інформація з’явилася на сайті Сновської міської ради.