У Чернігові на Покрова відзначено День Українського козацтва, УПА та засуджено наступ на демократію
Сьогодні у Чернігові біля Катерининської церкви та пам’ятного знаку “Борцям за волю та незалежність України” українські патріотичні організації відзначили День Українського козацтва та створення Української повстанської армії. Організатори: обласні організації Української народної партії та “Просвіти”.
Захід розпочався урочистим молебнем за Україну, Українське козацтво та Українську повстанську армію, який очолив секретар єпархіального управління Української православної церкви Київського патріархату протоієрей Роман Кіник.
Ведучий мітингу, голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак, наголосив, що у цей день традиційно українці відзначають величні й легендарні свята – Покрови Пресвятої Богородиці, яка була покровителькою й заступницею Українського козацтва та Української повстанської армії.
На мітингу виступили Олександр Мужук, обласний отаман Українського реєстрового козацтва, Михайло Данилюк, голова обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Надія Галковська, відома поетеса, громадський діяч, педагог.
Надія Галковська розповіла про рейдерську атаку у Чернігові з виселення обласної “Просвіти” з будинку по вулиці Воровського, 10 і закликала всіх учасників заходу підтримати звернення до керівництва області.
Колишня чернігівка, яка зараз проживає в США, пані Тетяна Бас подарувала Кафедральному собору Святої Великомучениці Катерини вінчальні вінця.
Козаки традиційно провели для свята Покрови посвячення у козацтво та організували козацький куліш.
Після цього представники УНП, інших політичних партій взяли участь у мітингу-пікеті проти політичних репресій біля обласної державної адміністрації, організованого Чернігівським Комітетом опору диктатурі. Від імені УНП на ньому виступив В. Ступак, який закликав до консолідації всіх здорових сил українського суспільства у боротьбі проти політичних репресій, зубожіння та інших передвісників антинародної диктатури.
В. Ступак підкреслив, що УНП як і всі демократичні партії засудили вирок Ю.Тимошенко – це наступ на демократію, підрив авторитету України в світі, який закриває двері для нас в Європу.
Останні новини Чернігівщини
Засуджено мешканця м.Чернігова за підробку документів з метою отримання відстрочки від мобілізації 16:12
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 35-річного місцевого жителя у підробці довідки з метою отримання відстрочки від мобілізації (ч.ч.1, 4 ст.358 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжині 16:08
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула жінка.
«Як на Майстер-шефі»: кухарки чернігівських дитсадків пройшли навчання із підвищення кваліфікації 16:06
П’ятдесят кухарок із 29 дитячих садків пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Кулінарного хабу, створеного в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти в партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE.
48 світлофорів Чернігова вже обладнані резервними джерелами живлення 16:03
Для стабільної роботи системи освітлення та безпеки дорожнього руху в Чернігові КП «Міськсвітло» продовжує виконувати комплекс робіт із ремонту та модернізації міських електромереж та світлофорів.
На Ріпкинщині місцевий браконьєр завдав збитків рибному господарству майже на 50 тис.грн 12:02
10 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками сектору водної поліції ВРПП ЧРУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.