Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 20:50:40

Чернігівщина після Майдану: змінилися лише обличчя керівників

16.06.2014   17:07Агенцiя

14 червня у Чернігові було проведено зустріч громадськості «Чернігівщина після Майдану: виклики і перспективи», де обговорювалася проблематика роботи місцевих громад після майданівських подій: «Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?»

Захід відбувався в рамках проекту «Виклики після Євромайдану - громадський сектор в дії», організаторами якого є: Громадський Сектор Євромайдану, Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів), місцевий партнер – Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Спілка Української молоді в Україні.

Учасники круглого столу - лідери громадських об’єднань, активісти, представники бізнес-середовища, працівники державних адміністрацій та муніципалітетів, а також журналісти Чернігівщини, загалом близько 30 учасників.

ДО теми: Досвід громадськості для голови облради, або про реформування треба не балакати, а проводити

На думку більшості учасників зустрічі, зі зміною керівників районних центрів, ситуація на місцях майже не змінилася. На інших ключових посадах залишилися ті ж самі люди. Більше того, деякі з відсторонених керівників знову намагаються повернутися у владу. Деякі з представників районних центрів нарікали на те, що саме на рівні Чернігівської  обласної державної адміністрації гальмується звільнення керівників в районах.
 
Громадські діячі з Корюківки  відзначають збільшення громадських ініціатив, особливо серед підприємців. Також в цьому районі  активісти відчувають зміну в підході  в роботі з Громадською  радою, ділиться спостереженнями Володимир Онищук з громадської  організації «Альтернатива» (Корюківка)

Появу нових громадських формувань відмічають і в Ніжині – це і автомайдан, і Громадська рада Майдану. На позачергових виборах міського голови в Ніжині на посаду прийшла «людина Майдану», стверджує Олександр Турчин з Ніжина.

Представник педагогічних кіл Прилуччини Сергій Кравченко вважає, що поки не буде оголошено тотальну боротьбу з корупцією, змін не відбудеться.

Ічнянці скаржилися на проблеми з оплатою праці вчителям – їм зменшують надбавки.

Журналіст з Мени Сергій Лавськиий переконаний, що сьогодні необхідно проводити рутинну кропітку працю, але часто в тих, хто бажає це робити не вистачає відповідного досвіду.

Громадські діячі з Бахмача  та Бобровиці  скаржилися на те, що попри, ніби скасовану, «медичну реформу» часів Януковича, «оптимізація» лікарняних закладів по скороченню медичних  установ та збільшенню бюрократичного апарату  в районах Чернігівської області триває.  

Представники громадськості настоюють на проведенні люстрації, децентралізації влади, боротьбі з корупцією

Учасники  обговорення запропонували, зокрема, спільне проведення засідань депутатських комісій, профільних дорадчих органів, громадських організацій та експертів.  

Загалом, під час проведення робочих груп учасники виокремили такі напрямки необхідних змін, яких найперше потребують районні центр Чернігівщини:
- Створення муніципальної міліції
- Створення громадського люстарційного комітету
- Децентралізація влади та фінансових ресурсів
- Ліквідація районних держадміністрацій  та створення виконкомів  райрад
- Створення та підтримка місцевих громадських ініціатив (інструменти місцевої демократії)
- Системна підзвітність влади громадськості підвищення прозорості в діяльності владних установ
- Створення незалежних ЗМІ
- Механізм контролю за діяльністю депутатів всіх рівнів (можливість відкликання депутатів)
- Зменшення апарату чиновників
- Проведення заходів по зменшенню корупції
- Підвищення громадянської свідомості громадян
- Проведення форуму громадських об’єднань
- Формування «народних рад» при органах влади та місцевого самоврядування
- Участь представників  громадських утворень при реалізації кадрової політики
- Створення «відкритих університетів»
- Забезпечення права присутності громадськості під час сесій, засідань комісій, тощо.

Думки зібрані під час круглого столу стануть основою для проведення планування, яке відбудеться вже найближчими вихідними. В ході цього планування представниками  громадських організацій з районних центрів  Чернігівської області  буде більш предметно опрацьована кілька конкретних тем. Також учасниками зустрічі буде запропоновано написати проект  до Фонду Освіта для Демократії (Варшава, Польща).

Павло Пущенко

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.