Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 22:21:05

Досвід громадськості для голови облради, або про реформування треба не балакати, а проводити

16.06.2014   09:05

14 червня у Чернігові було проведено зустріч громадськості «Чернігівщина після Майдану: виклики і перспективи», де обговорювалася проблематика роботи місцевих громад після майданівських подій: «Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?».

Захід відбувався в рамках проекту «Виклики після Євромайдану - громадський сектор в дії», організаторами якого є: Громадький Сектор Євромайдану, Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів), місцевий партнер – Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Спілка Української молоді в Україні.

Учасники круглого столу - лідери громадських об’єднань, активісти, представники бізнес-середовища, працівники державних адміністрацій та муніципалітетів, а також журналісти Чернігівщини.

По задуму організаторів, озвучені під час круглого столу думки та пропозиції стануть основою для проведення планування пропозицій, яке відбудеться через 1-2 тижні після обговорення.

Загалом у рамках даного проекту планується провести ряд заходів для того, щоб проаналізувати та переосмислити значення громадських ініціатив у процесі змін в нашій країні, допомогти місцевим організаціям та ініціативним групам ефективніше працювати у своїх середовищах, а також, підвищити інтенсивність та якість контактів і комунікації між представниками громадянського суспільства із різних районів області.

Мені особисто сподобалася одна проста інновація, яку запропонували учасники обговорення: спільне проведення засідань депутатських комісій, профільних дорадчих органів, громадських організацій та експертів. Думка проста, але як показує час після майдану, її все важче буде реалізовувати. Імітувати – так, забюрократизувати – так, а от чи буде дія – не відомо.

Треба пам’ятати, що інтереси депутатського корпуса також потрібно враховувати, інакше жодного рішення не проведеш.

Лакмусовим папірцем діяльності оновленої влади буде врахування думки громадськості при вирішенні питання створення комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради. Голова профільної комісії Арсен Дідур, на останній Президії облради, знаючи про рішення громадськості про іншу кандидатуру, все одно запропонував на посаду керівника цього закладу депутата обласної ради Анатолія Мороза, який на даний час очолює київське ПП «Алекс Принт», та не з’явився на громадське обговорення кандидатури майбутнього керівника комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

І ще одне. Якщо ознайомитися з діяльністю керівництва облради, то окреслюється тенденція збільшення представницьких заходів – ювілеїв, календарних подій, ярмарків тощо. І це в час, коли країна переживає не найкращі часи. Не потрібно «бути з народом», потрібно керувати і окреслювати шляхи вирішення проблем, проводити дієві заході і звітувати про подолання проблем і про те, що реально стало краще. Або нічім нова влада не буде відрізнятися від «попередників».
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.