Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 17:48:19

Про стан додержання вимог законодавства щодо доступу до публічної інформації органами прокуратури Чернігівської області

10.01.2012   12:17

10 травня 2011 року набрав чинності Закон України „Про доступ до публічної інформації”. Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, до яких відносяться і органи прокуратури.

За час дії Закону органами прокуратури Чернігівської області розглянуто 49 запитів про отримання інформації. 28 з них задоволено, по 6 – у задоволенні відмовлено, на 15 – надано роз’яснення.

Варто зазначити, що більшість запитів, по яких надано роз’яснення, за своїм змістом є зверненнями. Тому не підпадають під дію цього закону.

Адже відповідно до п.1 ст. 19, п. 1 ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Відповідь на запит має бути надана не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання.

Звернення – це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Згідно зі ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” вони розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.

Щодо відмови у задоволенні запитів, в 1 випадку інформація становила таємницю слідства. Інші стосувалися питань, які знаходяться поза компетенцією органів прокуратури.

Нагадаємо, із запитом про отримання інформації в прокуратурі Чернігівської області необхідно звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9, каб. 108 або на електронну адресу dostuplife@ukr.net. Тел. /факс (0462) 674-780.

Більш детальна інформація про порядок розгляду запитів розміщена на сайті прокуратури області (http://prokuror-cn.gov.ua/) в розділі „Забезпечення доступу до публічної інформації”.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.