Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 16:37:38

Про стан додержання вимог законодавства щодо доступу до публічної інформації органами прокуратури Чернігівської області

10.01.2012   12:17

10 травня 2011 року набрав чинності Закон України „Про доступ до публічної інформації”. Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, до яких відносяться і органи прокуратури.

За час дії Закону органами прокуратури Чернігівської області розглянуто 49 запитів про отримання інформації. 28 з них задоволено, по 6 – у задоволенні відмовлено, на 15 – надано роз’яснення.

Варто зазначити, що більшість запитів, по яких надано роз’яснення, за своїм змістом є зверненнями. Тому не підпадають під дію цього закону.

Адже відповідно до п.1 ст. 19, п. 1 ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Відповідь на запит має бути надана не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання.

Звернення – це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Згідно зі ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” вони розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.

Щодо відмови у задоволенні запитів, в 1 випадку інформація становила таємницю слідства. Інші стосувалися питань, які знаходяться поза компетенцією органів прокуратури.

Нагадаємо, із запитом про отримання інформації в прокуратурі Чернігівської області необхідно звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9, каб. 108 або на електронну адресу dostuplife@ukr.net. Тел. /факс (0462) 674-780.

Більш детальна інформація про порядок розгляду запитів розміщена на сайті прокуратури області (http://prokuror-cn.gov.ua/) в розділі „Забезпечення доступу до публічної інформації”.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:44

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

На Чернігівщині розроблять обласну Стратегію з контролю над тютюном на 2025-2026 роки 12:21

Питання її впровадження ініціював Олександр Чепурний, гендиректор Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я.

На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезих водіїв, рівень алкоголю в крові яких значно перевищував допустиму норму 11:41

Поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції виявили трьох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Ялинки на центральній площі Чернігова цьогоріч не буде 11:19

У Чернігові цього року не встановлюватимуть ялинку на центральній площі, а разом із нею — «казкове містечко», фуд-зону та інші святкові елементи.

Понад 300 тисяч гривень збитків: поліція Чернігівщини повідомила інженеру технічного нагляду про підозру в службовій недбалості 10:48

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу співробітників обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили 63-річного посадовця у неналежному виконанні службових обов'язків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини