Вибори Президента України: Підсумки спостереження ОПОРИ в Чернігівській області
Фінальна прес-конференція «Вибори Президента України: Підсумки спостереження ОПОРИ» відбулася 26 травня у Дискусійному клубі «Експертна думка». Регіональний партнер мережі ОПОРА, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, оприлюднив дані паралельного підрахунку голосів, а також інформацію про порушення виборчого законодавства.
Основною характеристикою даної виборчої кампанії стала незначна кількість порушеннь. Як і передбачала ОПОРА, ця тенденція стала наслідком адекватного перебігу агітаціної активності та виборчого процесу в цілому.
За спостереженням Мережі, із основних недоліків кампанії можно назвати неволодіння керівним складом деяких комісій вичерпною інформацією стосовно прав журналістів у контексті участі останніх у виборчому процесі. Разом з тим, короткотермінові спостерігачі мережі фіксували незначні порушення, як то незнята агітаційна продукція, голосування у невеличких містах без пред’явлення особистих документів, викладення фотографій бюлетенів у соціальних мережах, непогоджений з окружною виборчою комісією підвіз виборців у Прилуцькому районі та інші.
Також 25 травня ОПОРА організувала паралельний підрахунок голосів на основі репрезентативної та статистично обґрунтованої вибірки. 1 500 дільниць стало полем дослідження, результат якого не перевищує похибку на рівні 2,9 %. На Чернігівщині працювало 53 короткотермінових спостерігачів, які знаходилися на різних за кількістю виборців дільницях.
Спостерігачі ОПОРИ були акредитовані, пройшли спеціальне навчання та аналізували виборчий процес від 7:15 ранку та до завершення підрахунку голосів на дільницях.
Кожен з них надіслав до кол-центру ОПОРИ по 9 звітів, які стосувалися:
- проведення ранкового засідання,
- явки виборців (станом на 12:00, 16:00 та 20:00, або ж на момент завершення голосування),
- порушень протягом голосування та на етапі підрахунку,
- результатів волевиявлення.
Базуючись на звітах від 1 347 з 1 404 наших ППГ спостерігачів, ОПОРА може заявити з 99 % впевненістю – коли ЦВК оголосить остаточні результати Президентських виборів:
• Порошенко отримає 53,4 % голосів виборців;
• Тимошенко отримає 13,2 % голосів виборців;
• Інші кандидати в сумі 31,8 % голосів;
• Недійсними буде визнано 1,6 % бюлетенів.
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.