Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 15:19:55

Валерій Дубіль про агропромисловий потенціал Чернігівської області

15.05.2014   22:13Агенцiя

Народний депутат України від фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко Валерій Дубіль взяв участь у нараді щодо запобігання корупції та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в агропромисловому комплексі області.

Серед основних проблем, які заважають розвиватися агропромисловому комплексу аграрії назвали: нестабільність конкурентних позицій вітчизняної сільськогосподарської продукції на зовнішніх ринках внаслідок незавершення процесів адаптації до європейських вимог щодо якості та безпечності харчових продуктів.

По друге – це низькі темпи техніко-технологічного оновлення виробництва,  наявність ризиків збільшення виробничих витрат внаслідок зростання рівня зношеності техніки.  По-третє переважання використання застарілих технологій, збільшення вартості невідновлюваних природних ресурсів у структурі собівартості виробництва вітчизняної сільськогосподарської продукції. Окрім того, сільськогосподарські товаровиробники не мають мотивації до дотримання агроекологічних вимог. В Україні, як і в області обмежена ємність внутрішнього ринку споживання сільськогосподарської продукції, що обумовлена низькою платоспроможністю населення. недостатня ефективність самоорганізації та саморегулювання ринку сільськогосподарської продукції, складність у виробленні сільськогосподарськими товаровиробниками консолідованої позиції щодо захисту своїх інтересів; непоінформованість значної частини сільськогосподарських товаровиробників про кон’юнктуру ринків та умови ведення бізнесу в галузі; незавершеність земельної реформи.

На думку Валерія Дубіля сільське господарство чи не єдина прибуткова сфера економічної діяльності в Україні. Але незважаючи на це розкриттю потенціалу сільського господарства заважають безліч проблем, які озвучили на цій нараді аграрії.

-   Україна посідає 1 місце у світі за експортом соняшникової олії, 2 – за експортом зернових культур, 3 – за експортом кукурудзи тощо, — вважає народний депутат. – Але сільське господарство не може сповна розкрити свій потенціал через те, що в нашій країні нерівномірно розвиваються  різні форми господарювання.  Тобто найкращі умови створені для великих підприємств-монополістів, тоді  як дрібні та середні за розміром виробники знаходяться на межі виживання.  Щоб поліпшити клімат в агропромисловому комплексі планується ухвалити закони, які дозволяють аграрному сектору економіки повноцінно працювати у європейському правовому полі, а нашій продукції постачатися на європейський ринок.

Так, парламентар, назвав основні кроки у напрямку реформування агропромислового комплексу, зокрема це законопроекти щодо безпечності та якості харчових продуктів, щодо забезпечення проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, скасування обов’язкового технічного контролю.

-  Незабаром набуде чинності закон України, який скасовується 113 дозвільних документів і дозвільних процедур, зокрема у сфері сільського господарства. Наприклад, скасовується сертифікація зерносховищ та зерна. Зайва сертифікація була причиною чисельних простоїв автотранспорту, вагонів та суден, відтак створювала умови для корупції, — наголошує Валерій Дубіль.

За словами парламентаря, міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета зустрічався з  послом Нідердандів в Україні Кейсом Кломпенхаувером, під час якої йшлося про кроки розширення економічної співпраці двох країн.  Посол повідомив, що голландські інвестори зацікавлені вкласти кошти в сільське господарство.

Валерій Дубіль також сказав, що європейський банк реконструкції і розвитку надає кредит до 40 мільйонів доларів понад тридцятьом сільськогосподарським підприємствам та елеваторам.

Тобто, незважаючи на скрутне економічне становище в державі і скасування багатьох привілеїв і пільг для всіх видів економічної діяльності, нинішнього року АПК не переводитимуть на зальну суму оподаткування, однак відшкодування ПДВ з експортних операцій не буде.

Щодо земельної реформи, то Валерій Дубіль поінформував, що команда Юлії Володимирівни дотримується позиції, що треба продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель та одночасно забезпечити можливість продажу державі земельних паїв за ринковою ціною.

У  нараді взяли участь голови райдержадміністрацій, керівники обласних управлінь, установ та організацій, підприємств агропромислового комплексу, міські, селищні та сільські голови, представники громадських організацій.

dubil.org

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.