Забезпечення екологічної рівноваги Чернігівщини – головне завдання обласних екологів
В минулому році завдяки зусиллям голів Чернігівської облдержадміністрації, облради, керівництва обласних Держуправління охорони навколишнього природного середовища, Держекоінспекції та спеціалістів управління капітального будівництва ОДА пріоритетним напрямом природоохоронної діяльності визначено ліквідацію застарілих пестицидів та отрутохімікатів не в окремих точках, а в комплексному повному очищенні території Чернігівщини протягом 2011 та до кінця 2012 років.
В 2011 році консолідовано кошти державного, обласного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища на остаточне вирішення проблеми непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (далі – ХЗЗР), зокрема перезатарення та вивезення їх на утилізацію за межі області.
Останні 8 років ліквідація непридатних пестицидів на території всієї області проводилась в комплексі з іншими природоохоронними заходами: в 2004 р. перезатарено 46 т та вивезено на знешкодження за межі області 14 т; 2005 р. – вивезено на знешкодження 26,8 т; 2006 р. – 48,3 т; 2007 р. – 45,18 т; 2008 р. – 49,34 т; 2009 р. – 25,5 т.
Перезатарення та вивезення пестицидів в липні 2011 р. почалось зі складу ВАТ “Бобровицький райагрохім” в м. Бобровиця, на кінець 2011 року звідти вивезено на знешкодження 235,3 тонн ХЗЗР. З території Бахмацького р-ну вивезено – 102,9 т, Городнянського – 37,2 т, Ічнянського – 109,4 т, Менського – 50 т, Ніжинського – 68,6 т, Н.-Сіверського – 15,1 т, Прилуцького – 20,1 т, Ріпкинського – 15 т, Сосницького – 14,1 т, Чернігівського – 97,8 т, Щорського – 6,2 т.
Повністю звільнено від пестицидного тягаря території Бахмацького, Бобровицького, Городнянського, Коропського, Козелецького, Менського, Талалаївського, Сосницького районів.
Після вивезення за межі країни отруйні хімічні речовини буде знешкоджено на спеціалізованих підприємствах, які не мають аналогів в Україні.
Дані природоохоронні заходи значно підвищать рівень екологічної безпеки, зменшать пестицидне навантаження на екосистеми Чернігівської області.
Довідково: Станом на початок 2011 року на території Чернігівщини знаходилось біля 1000 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігались в 191 місці. З них в 69 місцях стан зберігання ХЗЗР визнано незадовільним, місцями пестициди знаходились просто неба, в зруйнованих приміщеннях та в пошкодженій тарі.
Держуправління ОНПС в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression