Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 00:56:58

Україні потрібен Муніціпальний кодекс

14.05.2014   08:09

На цьому 13 травня наголосив заступник голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Мінрегіону Василь Куйбіда на зустрічі в Чернігівській обласні раді, яку провів перший заступник її голови Олександр Кодола. У заході взяли участь представники Чернігівської міської та районної рад, Деснянської і Новозаводської у місті Чернігові райрад, відповідальні працівники виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи зібрання, Олександр Кодола, зокрема зазначив, що головною метою зустрічі є обговорення надзвичайно актуальних питань, пов’язаних із реформуванням місцевого самоврядування, децентралізацією влади та значним перспективним розширенням повноважень територіальних громад. Він також підтвердив, що обласна рада займає активну позицію щодо підтримки заходів Уряду, спрямованих на європейське удосконалення державної влади в Україні.

З цією метою, депутатським корпусом ради прийнято Звернення до Парламенту та Кабінету Міністрів країни щодо запровадження на Чернігівщині пілотного проекту по реформуванню місцевого самоврядування та територіальної організації влади. В цьому ж напрямку при голові обласної ради активно працює Консультативно-дорадча рада з питань розвитку місцевого самоврядування, до складу якої входять члени регіонального відділення Асоціації міст України та обласного відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад, міські, селищні голови, секретарі міських і селищних рад.

Олександр Кодола також окреслив перед учасниками зустрічі цілу низку інших питань, від ефективного вирішення яких залежатиме успішне впровадження реформ, та надав слово Василю Куйбіді.

Головним рефреном у виступі заступника голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні був детальний аналіз проблем, викликів та загроз, які існують на сучасному етапі на шляху підготовки та запровадження завдань, поставлених в основі розбудови європейського врядування та територіальної організації влади в державі. За його словами, нині, окрім тих тривожних викликів, які несуть із собою прояви сепаратизму на сході і півдні держави та неоголошеної військової інтервенції з боку Російської Федерації, існує і цілий ряд інших перешкод, які пригальмовують нормальний процес вирішення реформних завдань. Зокрема, на сьогодні, діяльність системи самоврядування в Україні регулюють більше семиста різних законодавчих і нормативних актів, які не сприяють пришвидшенню вирішення поставлених перед країною завдань. Виступаючий, між тим, наголосив, що в числі дієвих кроків уперед має бути прийняття Муніціпального кодексу, що сконцентрував би у собі усі основні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування та децентралізації влади в державі.

Василь Куйбіда також відповів на численні запитання присутніх та подякував їм за активну участь у сьогоднішній зустрічі.

У свою чергу, Олександр Кодола, на завершення, спілкування сказав:
- Впевнений, що результати нашої роботи сприятимуть розвитку та удосконаленню місцевого самоврядування, впровадженню сучасних ефективних і інноваційних шляхів муніципального і регіонального розвитку. І в цьому напрямку обласна рада працюватиме й надалі.
 

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини