Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 09:54:53

Втримати позитивну динаміку на ринку праці можна лише об'єднавши зусилля

02.05.2014   14:48Агенцiя

Про підсумки діяльності обласної служби зайнятості за І квартал 2014 року та основні пріоритети на сучасному етапі йшлося на нараді з директорами базових центрів зайнятості, що відбулася 30 квітня в приміщенні ОЦЗ.

- Сьогодні економіка країни переживає непрості часи і тому, на жаль, нам слід очікувати негативних тенденцій на ринку праці, - таким невтішним прогнозом розпочався виступ директора ОЦЗ Лідії Падалки.

Підприємства, організації та установи Чернігівщини скорочують штат. Звільняють найманих працівників і фізичні особи-підприємці. Отже, напруга на ринку праці області зростає.
У таких непростих умовах пріоритетним завданням служби зайнятості є забезпечення високої результативності заходів, спрямованих на соціальний захист населення від безробіття та мотивації працездатних громадян до легальних трудових відносин.
Підсумки діяльності служби зайнятості за І квартал поточного року доволі оптимістичні. Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, стан ринку праці Чернігівщини демонструє певні позитивні тенденції.

Оновлення змісту послуг, що надаються роботодавцям відповідно до нового законодавства, зумовило підвищення ефективності їх співпраці зі службою зайнятості в напрямі укомплектування кадрів. З початку року на 7,8% збільшилась кількість суб’єктів господарювання, які поінформували центри зайнятості про наявність вільних робочих місць. Так, за І квартал 2014 року до центрів зайнятості області від 2,4 тис. роботодавців надійшло майже 7 тис. вакансій – на рівні минулорічного показника, проте їхня якість значно підвищилась. Зокрема, на 40% зросла кількість вакансій із заробітною платою, вище мінімальної, їх частка досягла 93% (проти 66% торік).

- Застосування фінансових стимулів з метою укомплектування нових робочих місць передбачено Законом України «Про зайнятість населення». За результатами І кварталу цього року службою зайнятості в такий спосіб працевлаштовано 120 безробітних. Серед них 58 - мали додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, 62 громадяни взяті на роботу до суб’єктів підприємництва в пріоритетних видах економіки. Цією послугою вже скористалися 74 роботодавці області, - зазначила Лідія Падалка.
Звертаючись до колег, директор ОЦЗ наголосила на тісній взаємодії з роботодавцями та органами влади задля досягнення спільної мети – підвищення рівня зайнятості населення.

Протягом січня-березня 2014 року в центрах зайнятості області взято на облік 7,3 тис. безробітних громадян – на 14% менше показника 2013 року.

Проблемною в регіоні залишається якість наявної робочої сили. Серед зареєстрованих у службі зайнятості безробітних 31% (2,3 тис. осіб) потребували додаткових соціальних гарантій зайнятості, 15% (1,1 тис. осіб) не мали професії (спеціальності), 20% були передпенсійного віку, 3% мали інвалідність. Кожен третій (2,4 тис. осіб) у загальній реєстрації – сільський мешканець, здебільшого менш освічений та мобільний, ніж городянин.

Усього в області перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 21,6 тис. безробітних – на 8% менше минулорічного показника.
За сприяння служби зайнятості в I кварталі поточного року працевлаштовано 4,6 тис. громадян - на 14% більше, ніж за відповідний період минулого року. Зокрема, 184 мешканці області (на 8% більше, ніж торік) скористались виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.

Під постійним контролем служби зайнятості є робота з громадянами, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Упродовж кварталу на обліку перебувало 7,3 тис. осіб квотної категорії (на 9% менше показника 2013 року), чверть з них залучено до активних програм зайнятості. Зокрема, 804 особи (на 29% більше минулорічного показника) повернуто до трудової діяльності.

Особливої уваги потребує й питання забезпечення продуктивної зайнятості людей з інвалідністю. Рівень працевлаштування цієї категорії громадян у порівнянні з минулим роком зріс на 5% і складає 14,7%.

Утричі більше, ніж торік, а саме: 1300 безробітних протягом січня-березня працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру. «На горіхи» за незадовільну роботу в цьому напрямі дісталося Бахмацькому, Коропському, Менському, Новгород-Сіверському та Сосницькому РЦЗ.

Професійне навчання безробітних продовжує залишатися пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, оскільки є суттєвим важелем у підвищенні якості робочої сили та задоволенні потреб роботодавців у кадрах. Протягом січня-березня поточного року набувало нових професій та підвищувало кваліфікацію 1,7 тис. безробітних, 87% з яких навчалося за замовленням роботодавців, решта – для організації підприємницької діяльності.

Протягом січня-березня поточного року профорієнтаційними послугами державної служби зайнятості скористались 29,5 тис. громадян.

Станом на 1 квітня 2014 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 14,8 тис. безробітних – на 16,4% менше, ніж на цю дату рік тому.

Свій виступ директор ОЦЗ закінчила на мажорній ноті, але водночас порадила своїм колегам не розслаблятися.

- Підсумовуючи сказане, хочу підкреслити, що обласна служба занятості виконала і навіть перевиконала всі поставлені цільові орієнтири, - зазначила Лідія Падалка, - Проте досягнення позитивних результатів не дає нам жодних приводів для заспокоєння. Втримати позитивну динаміку та виконати взяті на себе зобов’язання ми зможемо лише завдяки щоденній копіткій роботі, активній взаємодії з органами влади та соціальними партнерами.


Відділ організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

 

Останні новини Чернігівщини

Завдяки проєкту «єРобота» у «Банди Смаку» буде більше вдячних клієнтів

Завдяки проєкту «єРобота» у «Банди Смаку» буде більше вдячних клієнтів 09:53

«Банда Смаку» - відома в Чернігові кейтерингова компанія, яка за роки своєї діяльності здобула прихильність споживачів смачною кухнею та якісним сервісом. Її засновник – амбітний, цілеспрямований, завзятий підприємець, який чітко знає, чого хоче в житті, він же - професійний кухар і пекар Євген Лобань. Торік, щоб збільшити потужності виробництва і розширити коло вдячних клієнтів та постійних партнерів, він скористався грантовою програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

 Проєкт USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI IV) продовжить роботу на Чернігівщині

Проєкт USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI IV) продовжить роботу на Чернігівщині 09:46

Один з найбільших донорів відбудови та розвитку як до повномасштабного вторгнення, так і після, є Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За його підтримки реалізовано чимало ініціатив різного спрямування.

21 березня: Цей день в Україні та в світі

21 березня: Цей день в Україні та в світі 09:42

ДЕНЬ 391 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 391 RUSSIAN AGRESSION

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки 15:51

Youtube, Telegram та TikTok мають свої секрети просування відео та текстових новинних матеріалів.

ДБР порушило кримінальне провадження щодо загибелі солдатів у військовій частині на Чернігівщині 15:50

Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ст. 414 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини