Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 12:57:19

Закони, які набрали чинності з 1 січня 2012 року. Список

03.01.2012   10:22Агенцiя

З 1 січня 2012 року набрав чинності ряд законів, що впливають на роботу українських підприємств. Ми публікуємо список нововведень в законодавстві України.


1. Велика кількість змін стосується Податкового кодексу України. З 1 січня 2012 року набувають чинності норми, що стосуються спрощеної системи оподаткування та звітності, встановлюється ставка податку на прибуток у розмірі 21%, вводиться реєстрація податкових накладних платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень і ряд інших норм.

2. Вступає в силу Закон України “Про Державний земельний кадастр”. Документ – перший крок до створення та функціонування ринку землі в Україні. Документ визначає орган державної влади, відповідальний за ведення Державного земельного, склад інформації по кожній земельній ділянці, яка повинна бути відображена в реєстрі, порядок присвоєння кадастрового номера земельним ділянкам, порядок державної реєстрації земельних ділянок, встановлює вимоги до Поземельної книги та порядку її ведення.

3. Починають діяти Закони України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” та “Про внесення змін до Закону України” Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності “. Вони визначають перелік дозвільної документації, які повинні бути у суб‘єкта підприємництва. Перелік містить 143 позиції.

4. Запрацює Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних”. Згідно з документом, всі власники баз персональних даних зобов’язані подати заяви про реєстрацію таких баз до Державної служби України з питань захисту персональних даних. До 1 січня 2012 неподання заяв була безкарною, однак до зазначеної вище дати набувають чинності ряд змін до законодавства, що встановлюють адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних. Штрафи за порушення норм закону коливаються від 1700 грн до 17 тис. грн. Крім того, в ряді випадків, передбачений арешт на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п‘яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

5. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо облігацій”. Згідно з документом, з моменту вступу закону в силу, облігації будуть існувати в бездокументарній формі. Крім того, конкретизуються форми погашення окремих видів облігацій.

6. Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг”. Документ удосконалює регулювання ринку фінпослуг і розширює термінологію предмета регулювання. Після вступу закону в силу, фінансова установа перед укладанням з клієнтом договору про надання йому фінансової послуги додатково зобов’язане надати йому інформацію про саму фінансову послугу, що пропонується клієнтові, із зазначенням її вартості, умови надання додаткових фінансових послуг та їх вартості, порядку сплати податків за рахунок фізичної особи в результаті отримання фінансової послуги, правові наслідки та порядок проведення розрахунків з фізособою внаслідок дострокового припинення надання послуги, механізмі захисту прав споживачів та ін Законом також встановлено вимоги до розкриття інформації учасниками ринку фінпослуг, введено поняття пруденційного нагляду, посилені штрафні санкції.

http://vkurse.ua/ua/events/spisok.html

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року