Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 04:57:05

Закони, які набрали чинності з 1 січня 2012 року. Список

03.01.2012   10:22Агенцiя

З 1 січня 2012 року набрав чинності ряд законів, що впливають на роботу українських підприємств. Ми публікуємо список нововведень в законодавстві України.


1. Велика кількість змін стосується Податкового кодексу України. З 1 січня 2012 року набувають чинності норми, що стосуються спрощеної системи оподаткування та звітності, встановлюється ставка податку на прибуток у розмірі 21%, вводиться реєстрація податкових накладних платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень і ряд інших норм.

2. Вступає в силу Закон України “Про Державний земельний кадастр”. Документ – перший крок до створення та функціонування ринку землі в Україні. Документ визначає орган державної влади, відповідальний за ведення Державного земельного, склад інформації по кожній земельній ділянці, яка повинна бути відображена в реєстрі, порядок присвоєння кадастрового номера земельним ділянкам, порядок державної реєстрації земельних ділянок, встановлює вимоги до Поземельної книги та порядку її ведення.

3. Починають діяти Закони України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” та “Про внесення змін до Закону України” Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності “. Вони визначають перелік дозвільної документації, які повинні бути у суб‘єкта підприємництва. Перелік містить 143 позиції.

4. Запрацює Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних”. Згідно з документом, всі власники баз персональних даних зобов’язані подати заяви про реєстрацію таких баз до Державної служби України з питань захисту персональних даних. До 1 січня 2012 неподання заяв була безкарною, однак до зазначеної вище дати набувають чинності ряд змін до законодавства, що встановлюють адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних. Штрафи за порушення норм закону коливаються від 1700 грн до 17 тис. грн. Крім того, в ряді випадків, передбачений арешт на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п‘яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

5. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо облігацій”. Згідно з документом, з моменту вступу закону в силу, облігації будуть існувати в бездокументарній формі. Крім того, конкретизуються форми погашення окремих видів облігацій.

6. Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг”. Документ удосконалює регулювання ринку фінпослуг і розширює термінологію предмета регулювання. Після вступу закону в силу, фінансова установа перед укладанням з клієнтом договору про надання йому фінансової послуги додатково зобов’язане надати йому інформацію про саму фінансову послугу, що пропонується клієнтові, із зазначенням її вартості, умови надання додаткових фінансових послуг та їх вартості, порядку сплати податків за рахунок фізичної особи в результаті отримання фінансової послуги, правові наслідки та порядок проведення розрахунків з фізособою внаслідок дострокового припинення надання послуги, механізмі захисту прав споживачів та ін Законом також встановлено вимоги до розкриття інформації учасниками ринку фінпослуг, введено поняття пруденційного нагляду, посилені штрафні санкції.

http://vkurse.ua/ua/events/spisok.html

Останні новини Чернігівщини

Цікаві факти про авокадо

Цікаві факти про авокадо 16:28

В авокадо дуже багато вітамінів, мінералів та корисних легкозасвоюваних жирів, до того ж його смак досить нейтральний, що дозволяє готувати на його основі не тільки десерти, а й соуси та закуски

7 рецептів глінтвейну для теплої зими: класичний, шоколадки та, навіть, безалкогольний

7 рецептів глінтвейну для теплої зими: класичний, шоколадки та, навіть, безалкогольний 16:16

Цей зимовий напій з’явився в Європі, а саме на відкритих ярмарках та базарах. Коли треба було довго знаходитися на холоді — люди зігрівалися простим напоєм із прянощами, який ще й допомагав не застудитися.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 16:12

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряченьке. А що з гаряченького може бути краще ніж апетитний і ароматний суп? Пропонуємо вашій увазі рецепти смачних, поживних, корисних і дуже простих у приготуванні супів.

Гороскоп на тиждень з 9 до 15 грудня

Гороскоп на тиждень з 9 до 15 грудня 16:06

9 грудня 2019 року Меркурій переходить у знак Стрільця – скутість, сором’язливість, невпевненість зникнуть, а з’явиться свобода спілкування. У період руху Меркурія знаком Стрільця дуже легко даються обіцянки, будуються грандіозні плани, переважають оптимістичні думки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини