Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 лютого, 00:32:31

Володимир Івашко: "Адміністративні бар’єри та штучні перешкоди руйнують бізнес"

17.04.2014   08:38Н.-Сiверський р-н

На цьому голова обласної державної адміністрації наголосив під час проведення наради з питань подолання корупції, усунення адміністративних бар’єрів та створення сприятливих умов для ведення бізнесу, участь у якій взяли підприємці, представники громадських організацій та їх об’єднань, представники правоохоронних та контролюючих органів.

Він зауважив: корупція є однією з найважливіших соціально-економічних проблем сьогодення, яка протягом останніх років в нашій державі набула системного характеру, створює реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку. На переконання Володимира Івашка, економіка області страждає від недосконалої роботи органів виконавчої влади, відсутності належного реагування на існуючі проблеми з боку правоохоронного блоку.

«Не є секретом, що контролюючі органи створювали штучні перешкоди для ведення бізнесу. Все це носило системний характер, заганяючи підприємницьку діяльність у глухий кут. Цьому треба покласти край і максимально зменшити існуючий негатив, на що будуть спрямовані конкретні дії нового керівництва правоохоронних органів», - підкреслив очільник області.

Його слова підтвердили представники прокуратури, УМВС в області та начальник управління СБУ в області Олександр Довженко. Вони звернулися до присутніх з пропозицією надавати інформацію щодо відомих їм фактів корупційних діянь, особливо, що стосується проведення перевірок, надання адміністративних послуг, в тому числі документів дозвільного характеру тощо.

Серед нагальних проблемних питань підприємців Чернігівщини, озвучених під час зустрічі, найбільшу дискусію викликало питання доступу споживачів промислово-виробничого сектору до електроенергії.

Нарікання суб’єктів підприємницької діяльності пов’язані з непомірно високою вартістю приєднання до електромереж, а в окремих випадках, неможливістю приєднання до них. Деякі підприємства чекають під’єднання декілька місяців, інші навіть відмовляються від реалізації власних бізнес-планів.

У свою чергу керівництво ПАТ «Чернігівобленерго» пояснює існуючі складнощі з недосконалістю чинного законодавства, а не своїм небажанням йти назустріч представникам бізнесових кіл регіону. Як відзначали учасники наради, що на власному досвіді пересвідчилися у складнощах процесу, монополізація електропостачальних структур наносить збитки бізнесу всієї країни. Змінити ситуацію, на думку підприємців, може лише їх повернення у державну власність.

Але, як підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Івашко, вихід треба шукати у будь-якому випадку, адже економіка області повинна працювати стабільно незважаючи на нинішню ситуацію.

Очільник області акцентував увагу присутніх на тому, що задля максимального ефекту владі і бізнесу необхідно не тільки навчитись слухати один одного але і спільно напрацьовувати шляхи вирішення проблемних питань та узгоджені пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства, які б надали можливість для створення умов успішного розвитку підприємництва.

За його словами, визначальними факторами поліпшення бізнес-клімату в регіоні є прозорі, чіткі і зрозумілі правила взаємин влади та бізнесу. Тому пріоритетом у роботі обласної влади є питання дерегуляції підприємницької діяльності та усунення об'єктивних передумов існування корупційного середовища.

«Сьогодні, щоб бути комфортним для бізнесу, потрібно не створювати перепони, а вирішувати питання. Але створити сприятливі умови для розвитку бізнесу можна лише за умови тісної співпраці з підприємцями.

Ми налаштовані на взаємодію, і будемо робити все для налагодження діалогу та формування ефективного партнерства з суб’єктами підприємницької діяльності, надання підтримки як з боку обласної державної адміністрації, так і правоохоронних та контролюючих органів», - наголосив Володимир Івашко.

Останні новини Чернігівщини

Секретарів ОТГ Чернігівщини вчили ефективно організовувати роботу ради та виконкому

Секретарів ОТГ Чернігівщини вчили ефективно організовувати роботу ради та виконкому 19:17

Протягом двох днів 21 та 22 лютого Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, провів дводенний семінар «Організація роботи ради та виконкому ОТГ» для керуючих справами виконавчих комітетів та секретарів рад.

Відбулись урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону ДСНС України

Відбулись урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону ДСНС України 14:56

22 лютого в Ніжині відбулися офіційні урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Чернігівські бійці лікуються в Трускавці

Чернігівські бійці лікуються в Трускавці 14:49

Майже вісімдесят років на Львівщині працює Центр медичної реабілітації та санаторного лікування Міністерства оборони України «Трускавецький».

Обережно, шахрайські афери!

Обережно, шахрайські афери! 12:13

Незважаючи на численні застереження правоохоронців, мешканці Прилуччини (особливо люди похилого віку) продовжують потрапляти у тенета шахраїв.

Про новації Мін'юсту говорили на семінарі з секретарями та керівниками апаратів територіальних громад Чернігівщини

Про новації Мін'юсту говорили на семінарі з секретарями та керівниками апаратів територіальних громад Чернігівщини 12:02

22 лютого начальником Управління державної реєстрації В’ячеславом Хардіковим, начальником відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Юлією Орєшкіною, начальником відділу з питань нотаріату Оксаною Железняк було прийнято участь у проведенні семінару для секретарів та керівників апаратів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини на тему: «Організація роботи ради та виконкому об’єднаної територіальної громади», проведеному в Центрі розвитку місцевого самоврядування.