Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 05:31:33

Чернігівщина продовжує звільнятись від ХЗЗР

30.12.2011   14:24

Загрозу забруднення природних об'єктів, в першу чергу підземних водоносних горизонтів та поверхневих водойм, небезпечними речовинами створюють накопичені непридатні і заборонені до використання хімічні засоби захисту рослин (ХЗЗР).

Протягом останніх років, велика кількість непридатних пестицидів, які накопичувались на різноманітних складах та звалищах по всій території Чернігівської області ще з радянських часів, перетворилась в безхазяйні відходи, практично залишившись поза доглядом та контролем, створюючи таким чином небезпеку людям і довкіллю. ХЗЗР перетворилися на своєрідну міну сповільненої дії.

За результатами комісійних інвентаризацій на землях Чернігівської області було накопичено близько 1000 тон ХЗЗР. Хімікати зберігалися в 192 місцях, з них в 67 місцях (біля 260 тон) стан зберігання яких було визнано незадовільним.

Питанням остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів, зокрема перезатаренням та вивезенням їх на утилізацію за межі області опікувалися Мінекології України, Облдержадміністрація, Обласна рада, Держекоінспекція в Чернігівській області, Держуправління ОНПС та громадські екологічні організації. І в цьому році багаторічні зусилля увінчались успіхом.

Як відомо, в липні цього року компанія ТОВ "СІ БУД СІСТЕМ" розпочала роботи із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів і тари від них у м. Бобровиці.

Кошти на інвентаризацію отрутохімікатів в 2005-2008 роках не виділялись і вони були проведені з урахуванням наявних облікових даних та орієнтовним визначенням об'ємів. Отримані результати щодо фактичних обсягів непридатних пестицидів залишаються індикативними.
Як і в минулі роки, фактичні обсяги отрутохімікатів в місцях виконання робіт не співпали з обліковими даними, отриманими при проведенні їх останньої інвентаризації комісіями, які були створені районними державними адміністраціями в 2008 році. Фактичні обсяги пестицидів виявились значно більшими ніж облікові дані.

Станом на 30.12.11р. з території області вивезено на утилізацію 768,8 тони непридатних засобів захисту рослин, з них: за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища - 88,8 тон; за рахунок Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - 679,9 тон.

В області чистих від хімікатів уже 8 районів: Коропський, Козелецький, Талалаївський, Сосницький, Бахмацький, Менський, Бобровицький та Городнянський.

За межі області на утилізацію з Сосницького району вивезено 14,0 тон отрутохімікатів, з Бахмацького - 102,919 тон пестицидів, з Менського - 50,0 тон, з Бобровицького - 235,348 тон та з Городнянського - 40,0 тон.

Наразі продовжуються роботи з вивезення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівщини.
Значна робота по перезатаренню та вивезенню на утилізацію пестицидів проведена в Ічнянському та Щорському районах. На сьогодні залишились невеликі кількості ХЗЗР: біля 5 тон в Ічнянському та 0,4 тон в Щорському районах до повного очищення від хімікатів цих районів.
З  Ріпкинського району вивезено 15,0 тон агрохімікатів, з Ніжинського району - 68,5 тон, з Чернігівського - 94,8 тони, з Новгород-Сіверського - 15,2 тони та з Прилуцького 20,1 тон хімікатів.

Всі роботи по збиранню, перезатаренню та відвантаженню проводились під контролем спеціально створеної комісії з представників обласних установ та організацій під головуванням Голови комісії з приймання робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів та тари від них на території Чернігівської області, начальника Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Л.Г. Бурковського.

"Держекоінспекцією в Чернігівській області докладаються всі зусилля для забезпечення повного звільнення регіону від отрутохімікатів. Здійснюється постійний державний контроль за  проведенням робіт по перезатаренню та вивезенню за межі області для утилізації безгосподарських та непридатних до використання пестицидів і хімічних засобів захисту рослин. Адже стратегія державної екологічної політики України щодо очищення території держави від непридатних пестицидів полягає не в ліквідації застарілих пестицидів та отрутохімікатів в окремих точках, а в комплексному повному очищенні території до кінця 2012 року. Дані заходи дадуть змогу значно підвищити рівень екологічної безпеки всієї Чернігівської області" - зазначив Леонід Григорович.

Останні новини Чернігівщини

Цікаві факти про авокадо

Цікаві факти про авокадо 16:28

В авокадо дуже багато вітамінів, мінералів та корисних легкозасвоюваних жирів, до того ж його смак досить нейтральний, що дозволяє готувати на його основі не тільки десерти, а й соуси та закуски

7 рецептів глінтвейну для теплої зими: класичний, шоколадки та, навіть, безалкогольний

7 рецептів глінтвейну для теплої зими: класичний, шоколадки та, навіть, безалкогольний 16:16

Цей зимовий напій з’явився в Європі, а саме на відкритих ярмарках та базарах. Коли треба було довго знаходитися на холоді — люди зігрівалися простим напоєм із прянощами, який ще й допомагав не застудитися.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 16:12

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряченьке. А що з гаряченького може бути краще ніж апетитний і ароматний суп? Пропонуємо вашій увазі рецепти смачних, поживних, корисних і дуже простих у приготуванні супів.

Гороскоп на тиждень з 9 до 15 грудня

Гороскоп на тиждень з 9 до 15 грудня 16:06

9 грудня 2019 року Меркурій переходить у знак Стрільця – скутість, сором’язливість, невпевненість зникнуть, а з’явиться свобода спілкування. У період руху Меркурія знаком Стрільця дуже легко даються обіцянки, будуються грандіозні плани, переважають оптимістичні думки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини