Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 грудня, 19:58:25

Підсумки року-2011 для Чернігова

30.12.2011   08:07

Рік, що минає, був насиченим для Чернігова, але не позбавлений труднощів. Про це під час прес-конференції, присвяченій підсумкам 2011 року, сказав Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

За його словами, місто не стало винятком у загальноукраїнських суспільно-політичних процесах і тенденціях. За підсумками 2011 року очікується отримати до загального фонду бюджету міста 347,1 млн. грн. власних та закріплених доходів. Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні бюджету міста традиційно займає податок на доходи фізичних осіб. У 2011 році від цього джерела очікується отримати 275,8 млн. грн., що на 40,2 млн. грн. більше ніж у 2010 році.

Позитивним назвав О.Соколов вчасне затвердження бюджету міста на 2012 рік. Міський голова зауважив, що бюджет наступного року не зовсім збалансований щодо заробітних плат для працівників бюджетної сфери у листопаді – грудні та плати за енергоносії.

"Однак бюджет 2012 року є кращим для житлово-комунального господарства – зможемо реалізовувати ті програми, які раніше не повністю фінансували", - сказав О.Соколов. Він також висловив сподівання, що загалом у 2012 році місто зможе виконати всі фінансові зобов'язання щодо своїх повноважень.

За попередніми прогнозами, з прибутками завершать рік 52% суб'єктів господарювання. їхні прибутки складуть 308,5 млн. грн., що на 14,8 % більше, ніж у минулому році. За підсумками 2011 року кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. жителів міста, порівняно з 2010 роком, зросте на одне підприємство та складатиме 68 підприємств. Обсяг реалізованої продукції малими підприємствами за підсумками 2011 року складе 3,2 млрд. грн., що на 114,9 млн. грн.(або на 3,8 %) більше, ніж у 2010 році.

Упродовж 2011 року підприємства промислового комплексу міста поступово збільшували обсяги свого виробництва. За розрахунковим показником, очікується зростання обсягів виробництва промислової продукції, порівняно із 2010 роком, на 1,6 %. Позитивні темпи до рівня попереднього року простежуються у 8-ми з 10-ти галузей обробної промисловості міста. Серед підприємств цього року на базі ЗАТ "Чернігівський автозавод" розпочалося виробництво українсько-білоруських тролейбусів, а ВАТ "Пласт-бокс Україна" відкрило новий цех.

У 2011 році, незважаючи на нестачу коштів, у Чернігові тривало виконання загальноміських цільових програм.

На виконання Програми освітлення за 11 місяців з міського бюджету на утримання об'єктів міста виділено 2,4 млн. грн. та 1 млн. грн. на капітальні ремонти. За ці кошти виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення вул. Преображенської, профінансовано проведення державної експертизи проектів, розпочаті роботи з реконструкції шаф управління зовнішнім освітленням, замінено 4500 ламп. Із загальної кількості світлоточок зовнішнього освітлення понад 60% становлять енергозберігаючі джерела світла. Кількість диференційованих приладів обліку збільшилася до 93%, що дозволяє значно зменшити споживання електроенергії.

У 2011 році Програма реконструкції покрівель житлових будинків профінансована з міського бюджету у сумі 4 млн. грн. На ці кошти планувалось відремонтувати покрівлі 17 житлових будинків. Загалом до кінця року планується відремонтувати 21 покрівлю (123,5 % запланованого). На ремонт доріг цього року витрачено 1,5 млн. грн.

Упродовж року у місті введено в експлуатацію понад 470 об'єктів, збудовано майже 70 тис. метрів квадратних житла.

Значну увагу міська влада приділяє енергозбереженню. Упродовж 2011 року місто продовжувало співпрацю з українсько-німецьким Проектом GIZ "Енергоефективність у будівлях". На виконання Програми енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 – 2014 роки за два роки вже витрачено близько 6 млн. грн. На умовах співфінансування впроваджується система енергетичного менеджменту у закладах культури та охорони здоров’я. Розробляються програми енергозбереження у зазначених галузях. Цього року проведено 15 енергоаудитів будівель, розроблений Міський енергетичний план міста, у якому запропоновані технічні заходи, направлені на скорочення споживання енергоресурсів у місті, прораховано їх вартість та терміни окупності.

У рамках проекту "Реформа міського теплозабезпечення в Україні" завершується енергоефективна реновація дошкільного навчального закладу № 71. У дитячому садку утеплено зовнішні стіни, замінено дерев’яні вікна на металопластикові, завершується ремонт покрівлі. Загальна сума реалізації проекту складе понад 2 млн. грн.

У травні 2011 року місто приєдналось до Європейської ініціативи "Угода мерів", яка ставить за мету об'єднати європейські муніципалітети у добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписання угоди дає можливість співпрацювати з організаціями-донорами. Основним завданням міста у рамках Угоди є зменшення споживання енергоресурсів на 20% до 2020 року.

КП "Чернігівводоканал" продовжив освоювати кредитні кошти Світового банку. Цього року встановлено перетворювачі частоти струму на підвищувальних насосних станціях для регулювання подачі води у багатоповерхові житлові будинки (3,9 млн. грн.) та проведено замінену водоводів довжиною 1815,5 м(7,5 млн. грн.).

У сфері медицини у Чернігові цього року додатково організовано 2 дільниці загальної практики-сімейної медицини. Всього у міських закладах охорони здоров’я працює 54 лікаря загальної практики-сімейної медицини. Після проведення ремонтних робіт відкрито оздоровчий сезон у відділенні дитячого оздоровлення санаторного типу "Дружба", яке є структурним підрозділом міської лікарні №1. Влітку 2011 року у цьому відділенні оздоровлено 540 дітей. На базі міської лікарні №2 розпочато добудову приміщень травматологічного пункту, у лікарні № 4 створено відділення "Хоспіс" на 15 ліжок для покращання надання медичної допомоги та догляду за невиліковно хворими. Станція швидкої допомоги змінила своє місцерозташування з вул. Любецької на вул. Одинцова.

В останні роки зберігається тенденція до збільшення кількості дітей у місті, які потребують перебування в дошкільних навчальних закладах. Для задоволення потреб дошкільнят у 2011 році у дитсадках Чернігова відкрито 6 додаткових груп, але на кожні 100 місць у дитячих садках припадає 104 дитини дошкільного віку. Загалом дошкільним вихованням у місті охоплено майже 10 тисяч дітей, що становить близько 78 % від загальної кількості дітей (по Україні – 56 %).

У 2011 році започатковані партнерські стосунки з китайським містом Усі та в'єтнамським Кан Тхо. У Китаї відкрито представництво Чернігова. Також підписано Угоду про партнерство з македонським містом Прилеп, делегація якого на чолі з керівником міста відвідала Чернігів у грудні.

Останні новини Чернігівщини

5 простих способів позбутися зимової депресії

5 простих способів позбутися зимової депресії 15:43

Зима – це не тільки радісний час, коли ми можемо насолоджуватися снігом, катанням на лижах та веселими святами, а й час, коли зимова депресія може непомітно підкрастися до когось із нас.

10 способів генерувати проривні ідеї

10 способів генерувати проривні ідеї 15:34

Художник Сальвадор Далі, щоб «спіймати» натхнення, використовував метод ложки або ключа: тримав предмет у руках, дрімаючи в кріслі чи за столом, в очікуванні, коли засне, впустить предмет, той впаде в тарілку на підлозі і різко розбудить митця. Саме в такий момент – між сном та реальністю – інтуїція особливо активна.

Міжнародний день чаю: цікаві факти про цей  напій

Міжнародний день чаю: цікаві факти про цей напій 15:27

Зігрітися чаєм, зустрітися за чашкою чаю... Чаювання - це ритуал, привід для зустрічі або розмови. Ми знаємо, що чай буває білий, чорний, зелений, духмяний та запашний. А що ще відомо про цей напій?

Смачні рецепти вихідного дня: бісквіт з лимонним кремом

Смачні рецепти вихідного дня: бісквіт з лимонним кремом 15:11

Шифоновый бисквит всегда получается очень пористым и пышным, этим он напоминает кекс. У него достаточно нейтральный вкус, поэтому ему необходимо яркое сопровождение. С этой задачей прекрасно справляется крем с выразительным лимонным вкусом.

Гороскоп на тиждень з 16 до 22 грудня

Гороскоп на тиждень з 16 до 22 грудня 15:02

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 до 22 грудня 2019 року