Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 02:48:18

Підсумки року-2011 для Чернігова

30.12.2011   08:07

Рік, що минає, був насиченим для Чернігова, але не позбавлений труднощів. Про це під час прес-конференції, присвяченій підсумкам 2011 року, сказав Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

За його словами, місто не стало винятком у загальноукраїнських суспільно-політичних процесах і тенденціях. За підсумками 2011 року очікується отримати до загального фонду бюджету міста 347,1 млн. грн. власних та закріплених доходів. Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні бюджету міста традиційно займає податок на доходи фізичних осіб. У 2011 році від цього джерела очікується отримати 275,8 млн. грн., що на 40,2 млн. грн. більше ніж у 2010 році.

Позитивним назвав О.Соколов вчасне затвердження бюджету міста на 2012 рік. Міський голова зауважив, що бюджет наступного року не зовсім збалансований щодо заробітних плат для працівників бюджетної сфери у листопаді – грудні та плати за енергоносії.

"Однак бюджет 2012 року є кращим для житлово-комунального господарства – зможемо реалізовувати ті програми, які раніше не повністю фінансували", - сказав О.Соколов. Він також висловив сподівання, що загалом у 2012 році місто зможе виконати всі фінансові зобов'язання щодо своїх повноважень.

За попередніми прогнозами, з прибутками завершать рік 52% суб'єктів господарювання. їхні прибутки складуть 308,5 млн. грн., що на 14,8 % більше, ніж у минулому році. За підсумками 2011 року кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. жителів міста, порівняно з 2010 роком, зросте на одне підприємство та складатиме 68 підприємств. Обсяг реалізованої продукції малими підприємствами за підсумками 2011 року складе 3,2 млрд. грн., що на 114,9 млн. грн.(або на 3,8 %) більше, ніж у 2010 році.

Упродовж 2011 року підприємства промислового комплексу міста поступово збільшували обсяги свого виробництва. За розрахунковим показником, очікується зростання обсягів виробництва промислової продукції, порівняно із 2010 роком, на 1,6 %. Позитивні темпи до рівня попереднього року простежуються у 8-ми з 10-ти галузей обробної промисловості міста. Серед підприємств цього року на базі ЗАТ "Чернігівський автозавод" розпочалося виробництво українсько-білоруських тролейбусів, а ВАТ "Пласт-бокс Україна" відкрило новий цех.

У 2011 році, незважаючи на нестачу коштів, у Чернігові тривало виконання загальноміських цільових програм.

На виконання Програми освітлення за 11 місяців з міського бюджету на утримання об'єктів міста виділено 2,4 млн. грн. та 1 млн. грн. на капітальні ремонти. За ці кошти виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення вул. Преображенської, профінансовано проведення державної експертизи проектів, розпочаті роботи з реконструкції шаф управління зовнішнім освітленням, замінено 4500 ламп. Із загальної кількості світлоточок зовнішнього освітлення понад 60% становлять енергозберігаючі джерела світла. Кількість диференційованих приладів обліку збільшилася до 93%, що дозволяє значно зменшити споживання електроенергії.

У 2011 році Програма реконструкції покрівель житлових будинків профінансована з міського бюджету у сумі 4 млн. грн. На ці кошти планувалось відремонтувати покрівлі 17 житлових будинків. Загалом до кінця року планується відремонтувати 21 покрівлю (123,5 % запланованого). На ремонт доріг цього року витрачено 1,5 млн. грн.

Упродовж року у місті введено в експлуатацію понад 470 об'єктів, збудовано майже 70 тис. метрів квадратних житла.

Значну увагу міська влада приділяє енергозбереженню. Упродовж 2011 року місто продовжувало співпрацю з українсько-німецьким Проектом GIZ "Енергоефективність у будівлях". На виконання Програми енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 – 2014 роки за два роки вже витрачено близько 6 млн. грн. На умовах співфінансування впроваджується система енергетичного менеджменту у закладах культури та охорони здоров’я. Розробляються програми енергозбереження у зазначених галузях. Цього року проведено 15 енергоаудитів будівель, розроблений Міський енергетичний план міста, у якому запропоновані технічні заходи, направлені на скорочення споживання енергоресурсів у місті, прораховано їх вартість та терміни окупності.

У рамках проекту "Реформа міського теплозабезпечення в Україні" завершується енергоефективна реновація дошкільного навчального закладу № 71. У дитячому садку утеплено зовнішні стіни, замінено дерев’яні вікна на металопластикові, завершується ремонт покрівлі. Загальна сума реалізації проекту складе понад 2 млн. грн.

У травні 2011 року місто приєдналось до Європейської ініціативи "Угода мерів", яка ставить за мету об'єднати європейські муніципалітети у добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписання угоди дає можливість співпрацювати з організаціями-донорами. Основним завданням міста у рамках Угоди є зменшення споживання енергоресурсів на 20% до 2020 року.

КП "Чернігівводоканал" продовжив освоювати кредитні кошти Світового банку. Цього року встановлено перетворювачі частоти струму на підвищувальних насосних станціях для регулювання подачі води у багатоповерхові житлові будинки (3,9 млн. грн.) та проведено замінену водоводів довжиною 1815,5 м(7,5 млн. грн.).

У сфері медицини у Чернігові цього року додатково організовано 2 дільниці загальної практики-сімейної медицини. Всього у міських закладах охорони здоров’я працює 54 лікаря загальної практики-сімейної медицини. Після проведення ремонтних робіт відкрито оздоровчий сезон у відділенні дитячого оздоровлення санаторного типу "Дружба", яке є структурним підрозділом міської лікарні №1. Влітку 2011 року у цьому відділенні оздоровлено 540 дітей. На базі міської лікарні №2 розпочато добудову приміщень травматологічного пункту, у лікарні № 4 створено відділення "Хоспіс" на 15 ліжок для покращання надання медичної допомоги та догляду за невиліковно хворими. Станція швидкої допомоги змінила своє місцерозташування з вул. Любецької на вул. Одинцова.

В останні роки зберігається тенденція до збільшення кількості дітей у місті, які потребують перебування в дошкільних навчальних закладах. Для задоволення потреб дошкільнят у 2011 році у дитсадках Чернігова відкрито 6 додаткових груп, але на кожні 100 місць у дитячих садках припадає 104 дитини дошкільного віку. Загалом дошкільним вихованням у місті охоплено майже 10 тисяч дітей, що становить близько 78 % від загальної кількості дітей (по Україні – 56 %).

У 2011 році започатковані партнерські стосунки з китайським містом Усі та в'єтнамським Кан Тхо. У Китаї відкрито представництво Чернігова. Також підписано Угоду про партнерство з македонським містом Прилеп, делегація якого на чолі з керівником міста відвідала Чернігів у грудні.

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини