Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 08:53:48

"Захист інтересів держави у бюджетній сфері - пріоритетне завдання органів прокуратури"

31.03.2014   14:00

Про це наголосив прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко під час розширеного засідання колегії прокуратури області на якій розглянуті питання захисту інтересів держави представницькими заходами, у тому числі у сфері закупівель за бюджетні кошти.

Як зазначив Володимир Стеценко, незважаючи на те, що органи прокуратури області вживають заходи щодо посилення нагляду за додержанням вимог законів у бюджетній сфері, (за результатами прокурорського реагування минулого року шляхом пред'явлення до суду понад 800 позовів на захист інтересів держави присуджено до стягнення 105 млн. грн., з них до бюджету 16 млн. грн.), ця робота потребує докорінних змін.

Повсякденна робота органів прокуратури сьогодні повинна бути переорієнтована на виявлення фактів порушень вимог бюджетного законодавства, відшкодування заподіяних злочинами збитків та притягнення винних осіб до встановленої відповідальності, сказав прокурор області.

На засіданні колегії наголошено, що виявлення порушень у сфері державних закупівель та безумовного додержання бюджетного законодавства залишаються головними завданнями прокуратури.

Ефективність роботи прокурора здебільшого залежить від активного та якісного виконання контролюючими органами (територіальні підрозділи Держфінінспекції, Державної екологічної інспекції, Держсільгоспінспекції, Держрибохорони, інші) покладених на них завдань із застосуванням спеціальних знань при викритті правопорушень. Стягнення нарахованих цими органами збитків є прямим способом надходження коштів до місцевого та республіканського бюджетів.

Водночас, перевірки засвідчили, що велика кількість порушень вимог законодавства залишається поза увагою контролюючих органів. їх матеріали перевірок не доводять вину правопорушників, що виключає можливість у подальшому стягнути нараховані збитки.

За підсумками засідання колегії визначено організаційно-практичні заходи, спрямовані на усунення недоліків, удосконалення організації роботи, підвищення ефективності контролю за дотриманням вимог закону у бюджетній сфері.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 2 квітня до 8:00 3 квітня 2020 року.

В ОДА відбулася зустріч з представниками легкої промисловості області

В ОДА відбулася зустріч з представниками легкої промисловості області 08:42

1 квітня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з представниками місцевого бізнесу.

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно водія, який вчинив ДТП з трьома загиблими

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно водія, який вчинив ДТП з трьома загиблими 08:31

Прокуратурою Чернігівської області передано до суду обвинувальний акт стосовно водія, який вчинив дорожньо-транспортну пригоду 13 грудня 2019 року на автодорозі «Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч».

Поліція розслідує обставини крадіжки лісу в Чернігівському районі

Поліція розслідує обставини крадіжки лісу в Чернігівському районі 08:23

Група реагування патрульної поліції оперативно відреагувала на повідомлення про підозрілу вантажівку з лісоматеріалами в Чернігівському районі.

Прилуки: вогнеборці ліквідували загоряння легкового автомобіля та будівлі гаражу

Прилуки: вогнеборці ліквідували загоряння легкового автомобіля та будівлі гаражу 08:20

1 квітня о 14:52 у м. Прилуки до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних господарств, що по вул. Іоасафа Білгородського.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини