Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 15:02:31

Голова облдержадміністрації: "Заробітна плата, соціальні виплати мають виплачуватися вчасно"

19.03.2014   08:58

Питання своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам та погашення заборгованості є першочерговим напрямком роботи органів влади, тому до цього має докласти максимум зусиль кожен на своїй ділянці.

На цьому акцентував увагу голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко під час засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Як було зазначено, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств та організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) на 01.03.2014 склала 18,3 млн. грн.

Загальна кількість підприємств-боржників (з урахуванням економічно неактивних) становить 50 одиниць, причому на 13 підприємствах виникли борги у лютому, на 17 – зросли, на 12 – змін не відбулося, і тільки дещо зменшено суму боргу на 8 підприємствах.

Переважна більшість боргів сконцентрована у містах обласного підпорядкування як із виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків.

Якщо декілька років поспіль утримувалася стійка тенденція до своєчасної виплати заробітної плати на активних комунальних підприємствах, то зараз виникли борги на 5 в сумі 1,2 млн. грн.

Найбільшими боржниками з 34 економічно активних підприємств є Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція по випробуванню свердловин ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», ПАТ «Ніжинський механічний завод» та філія «Смолинський торфозавод» державного підприємства «Чернігівторф».

38,5 % від загальної суми боргу припадає на 16 економічно неактивних підприємств. З них 11 підприємств-банкрутів та 5 таких, що призупинили діяльність.

Найбільшими боржниками серед неактивних підприємств, щодо яких проводяться процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом є ПАТ «Будівельна компанія „Домобудівник“», державне підприємство «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», ПАТ «Чернігівбуд» із відокремленим підрозділом БМУ «Житлобуд-1» та ТОВ «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв».

35,8 % заборгували 12 підприємств, що підпорядковані центральним органам влади.

Основними причинами існування заборгованості із заробітної плати залишаються значна прострочена кредиторська та дебіторська заборгованість підприємств-боржників, несвоєчасні розрахунки за виконані держзамовлення, недостатній рівень претензійно-позовної роботи, неефективне застосування процедур реструктуризації, санації чи банкрутства.

Очільник області підкреслив: аби жоден випадок порушення законодавства про своєчасну оплату праці не залишився поза увагою, потрібна постійна взаємодія органів влади на місцях з контролюючими та правоохоронними органами у напрямі безумовного виконання трудового законодавства, застосування до порушників дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

- Заробітна плата, соціальні виплати мають виплачуватися вчасно. Для цього вкрай необхідною є активізація та конкретизація роботи відповідних комісій, на території яких розташовані підприємства-боржники та системна робота з їх керівниками. Працівники, які виконують свою роботу, незалежно від сфери діяльності, мають своєчасно отримувати зарплату, а пенсіонери – пенсійні виплати, - наголосив Володимир Івашко.
 

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.