Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 10:21:30

Чернігівщина готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. ВІДЕО

18.03.2014   08:12

Про це заявив журналістам голова обласної ради Микола Звєрєв на своїй прес-конференції, присвяченій реформуванню системи самоврядування, децентралізації влади та передачі фінансових повноважень на місця.

У своєму вступному слові до представників засобів масової інформації він, зокрема, зазначив, що критична ситуація в системі управління державою, в економічній та соціальній сферах спонукає до невідкладних заходів з боку нової влади. Адже немає часу на порожні дискусії, пошуки “крайніх” у минулих прорахунках та “вигадування велосипедів” - нових моделей розвитку. Такі моделі вже є і вони успішно працюють у наших сусідів-поляків, де публічну владу реформовано ще в дев’яностих роках минулого століття. І Чернігівщина їх запозичуватиме.

Сучасна політична та суспільно-економічна ситуація в Україні вимагає європейського самоврядування і, насамперед, делегування повноважень центральної влади безпосередньо на місця з правами самостійної фінансової, господарської та іншої діяльності, яка сприятиме якісному розвитку територіальних громад, територій і всієї держави.

Це дозволить приймати управлінські рішення в оперативному режимі, надасть можливість оперативно реагувати на зміну ситуації, нові виклики і загрози, краще бачити перспективу розвитку регіону.

Микола Звєрєв також розповів журналістам про перебіг робочої зустрічі голів обласних рад держави із Віце-прем'єр-міністром - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом, що відбулася минулої п’ятниці у Києві, під час якої було презентовано проект Концепції реформи місцевого самоврядування та проекти Законів України “Про співробітництво територіальних громад” та “Про право територіальних громад на об'єднання”.

Як наголосив керівник, в основі цих документів закладено три принципи: реформування органів місцевого самоврядування, децентралізація влади та передача фінансів на місця. Метою реформування є ефективне місцеве самоврядування та територіальна організація влади, які будуть спроможними створити й підтримувати повноцінне життєве середовище для громадян, максимально забезпечити надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів “демократії участі”, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та громад.

Микола Звєрєв також запевнив журналістів, що Чернігівщина вже сьогодні готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. Таке погодження за його ініціативи підтримано у Мінрегіоні, де була створена спеціальна робоча група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні, до складу якої було включено голову Чернігівської обласної ради.

Під час прес-конференції Микола Звєрєв відповів на численні запитання присутніх, а також попросив журналістів донести до органів місцевого самоврядування Чернігівщини та їх посадових осіб те, що «спільними зусиллями ми децентралізуємо владу та створимо справжню європейську модель місцевого самоврядування, яка дасть громадянам України відчути себе господарями на своїй землі».


ВІДЕО "Чернігівський монітор".

 

Останні новини Чернігівщини

ПрАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки» запрошує на роботу слюсаря-ремонтника, машиніста крана (кранівника), фрезерувальника, токаря

ПрАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки» запрошує на роботу слюсаря-ремонтника, машиніста крана (кранівника), фрезерувальника, токаря 10:13

Своїм працівникам роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, вчасну виплату заробітної плати та повний соціальний пакет.

Відбувся Всеукраїнський дитячий турнір з дзюдо «Sparta Cup» 10:07

25 вересня, у спортивному комплексі «Зірка» відбувся Всеукраїнський дитячий турнір з дзюдо «Sparta Cup». Турнір проходить у Ніжині вже вчетверте.

На Чернігівщині дикі тварини отримають протисказову вакцину з повітря 10:00

27 вересня у Чернігівській області стартує планова пероральна імунізація м’ясоїдних диких тварин (лисиць, вовків єнотоподібних собак) проти сказу.

У Чернігові поліцейські вилучили арсенал нарізної зброї та вибухонебезпечних предметів 09:57

Співробітники кримінальної поліції та слідчі Чернігівського райуправління поліції із залученням кінолога зі службовою собакою провели санкціонований обшук у гаражних приміщеннях одного з автокооперативів міста.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини