Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 16:34:42

Втручання держави в життя людини, у справи громади має бути зведене до мінімуму

13.03.2014   15:57

13 березня відбулася нарада голови обласної ради Миколи Звєрєва з керівниками агропромислових підприємств області щодо діяльності сільгоспвиробників та забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт у 2014 році.

В її роботі також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсен Дідур, директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Анатолій Максак, депутати обласної ради – керівники аграрних підприємств області та представники засобів масової інформації.

Учасники наради окреслили коло найбільш актуальних проблем у сільськогосподарському сегменті області та гальмують його подальший розвиток. Це, насамперед, невиправданий і непосильний тиск з боку фіскальних та перевіряючих структур, питання отримання банківських кредитів на вигідних для виробника умовах, проблеми із розмитненням сільгосптоварів та техніки на митниці, непрозорі тендерні процедури, фіктивні оборудки із землею, неефективне регулювання цін на паливно-мастильні матеріали, повернення сільським виробникам ПДВ тощо.

Звертаючись до присутніх, голова обласної ради, зокрема, сказав: «Сьогодні, ми всі разом повинні забезпечити ефективну співпрацю влади і виробників для стабільної роботи агропромислового комплексу області і не допустити спаду виробництва та погіршення сільськогосподарських показників в 2014 році. Адже дане питання є одним з ключових для забезпечення продовольчої безпеки нашої країни».

Микола Звєрєв вкотре озвучив принципи, на яких він бачить подальшу співпрацю нової влади з сільгоспвиробниками краю. Це – децентралізація влади, реформування місцевого самоврядування та боротьба з корупцією.

– Втручання держави в життя людини, у справи громади має бути зведене до мінімуму. Лише тоді можна буде сподіватися на реанімацію села, на відродження слави України, як світової житниці, - переконаний голова обласної ради.

За його словами, слід невідкладно навести порядок в земельних відносинах.

– Сім впливових міжнародних олігархічних груп сьогодні намагаються поділити між собою всю землю Чернігівщини. Місцеві фермери, прості орендодавці та місцева влада мають стати на перепоні цього ганебного явища і вимагати на законодавчому рівні обмежити права латифундистів.

Присутні на нараді фермери жваво ділилися власним баченням порятунку економіки регіону. Було озвучено чимало конструктивних пропозицій. Серед них нерідко звучали і радикальні. У випадку, якщо нова влада у Києві врешті не прислухається до думки тих, хто годує її і всю державу, то фермери залишають за собою право звертатися за допомогою до Майдану.

На завершення зустрічі голова обласної ради Микола Звєрєв висловив аграріям краю щиру подяку за те, що вони знайшли можливість і час, щоб зібратися і обговорити поточну ситуацію та основні завдання в аграрному секторі. Він також доручив постійній комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів узагальнити озвучені керівниками агропідприємств Чернігівщини пропозиції щодо змін у чинному законодавстві. На основі цих пропозицій комісія підготовить проект відповідного звернення обласної ради до Українського Парламенту із переліком конкретних законодавчих вимог щодо реформування вітчизняної сільськогосподарської галузі.

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.