Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 10:19:02

Щорічно у Чернігові реєструється близько 500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією

18.02.2014   11:16

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року, розробленої управлінням охорони здоров'я міської ради.

Програма має на меті зниження захворюваності населення міста на артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, смертності від ускладнень артеріальної гіпертензії (інфаркт міокарда), підвищення тривалості життя хворих на серцево-судинні захворювання. Про основні шляхи та способи розв'язання проблеми доповів на засіданні виконкому начальник управління охорони здоров'я міської ради Юрій Бойко.

За інформацією доповідача, у м. Чернігові протягом 2013 року виявлено 79747 осіб з підвищеним артеріальним тиском (32 % дорослого населення) і 78642 хворих на гіпертонічну хворобу (31,9 % дорослого населення). Щорічно у місті реєструється 400-500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією, а помирає від серцево-судинних захворювань понад 2 тис. людей, 11 % з них – у працездатному віці. Зберігаються високі показники інвалідизації хворих на серцево-судинні захворювання.

Заходи Програми спрямовані на посилення профілактичної роботи серед населення міста, забезпечення раннього виявлення захворювань та ефективне їх лікування. З метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії у місті щорічно охоплені вимірюванням артеріального тиску 97-98 % населення. З введенням в дію сучасної рентгенівської кардіоваскулярної ангіографічної системи Allura (Чернігівська міська лікарня № 2) у місті розпочато виконання інтервенційних процедур на серці і судинах з використанням новітніх технологій, завдяки чому покращилась доступність населення до високотехнологічних методів лікування серцево-судинних захворювань. Тромболізна терапія сьогодні залишається загальновизнаним методом збереження життя хворих та зменшення інвалідності.

Зважаючи на ефективність заходів, проведених у рамках попередніх програм, спрямованих на профілактику й лікування артеріальної гіпертензії та попередження смертності й інвалідності населення внаслідок серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, вбачається доцільним продовження цієї роботи. Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів для реалізації Програми з місцевого бюджету складає 298,5 тис. грн., у тому числі: кожного року по 99,5 тис. грн.

Виконавчий комітет міської ради погодив проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року та доручив управлінню охорони здоров'я міської ради підготувати проект Програми на розгляд сесії міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини