Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 грудня, 02:04:55

Чернігівський штаб національного спротиву: наш протест продовжує бути абсолютно мирним і ненасильницьким

15.02.2014   09:02Агенцiя

Прес-служби Чернігівської обласної прокуратури та центру зв’язків з громадськістю обласного управління внутрішніх справ поширили заяви про незаконність загонів народної самооборони як воєнізованих формувань. Правоохоронці погрожують при цьому застосувати відповідні статті Кримінального кодексу.

Також активістам чернігівського Майдану намагаються вручити повістки у справі т.зв. штурму обласної адміністрації, спровокованого першим заступником голови ОДА Миколою Стрільцем та керівництвом УМВС.
Прес-служба обласного штабу національного спротиву уповноважена заявити, що наш протест продовжує бути абсолютно мирним і ненасильницьким. Міліція покликана захищати громадян, які мають конституційне право на мирний протест, а не бути органом лише влади.

На жаль, схоже, що міліція втратила контроль над ситуацією – і це проявилося ще в листопаді минулого року, коли міська міліція офіційно, листом до міської ради, розписалася у власній неможливості виконати функціональні обов’язки по захисту порядку біля євронамету в центрі міста. Що дало підстави владі розігнати мирний протест учасників євро майдану.

Влада замість того, щоб вийти до людей, почути їхні вимоги, роз’яснити свою позицію, стравлює громадян між собою, щоб зняти із себе відповідальність за соціально- економічний стан у державі.

Адекватні ж дії влади, як це було в обласній раді, з нашого боку завжди завершуються мирно. Перетворення ж керівництвом ОДА будівлі обласної комунальної власності – будинку, в якому знаходиться обласна державна адміністрація, у фортецю із завареними металевими пластинами вікнами, з піском на підлозі кабінетів, з оточеною ззовні і зсередини силовиками, свідчить про хворобливе уявлення влади про народ, яким вона тимчасово керує.

Влада під час штурму ОДА використовувала т.зв. тітушок, якими керували працівники міліції, про що є беззаперечні докази. Проте прокуратура не розглядає справ про використання вихованців спортивних клубів для силових дій і провокування конфліктів.

Мирні протестувальники, бачачи дії силовиків, які у Києві призвели до щонайменше 5 смертей, вибитих очей у багатьох молодих людей, побиття журналістів, мають право захищати своє життя і здоров’я. Саме з цією метою і створюються загони самооборони, які не є воєнізованими і не підпадають під статтю Кримінального кодексу.

В той же час обласний штаб національного спротиву звертає увагу керівників обласної та міської міліції, що внаслідок виконання міліцією невластивих функцій, у Чернігові зросла злочинність, свідченням чому є ряд хуліганських нападів з пограбуванням громадян.

Обласний штаб національного спротиву вимагає від органів прокуратури та міліції провести ретельну перевірку усіх фактів використання керівництвом ОДА угрупувань т.зв. ті тушок під прикриттям міліції і публічно повідомити про її наслідки.


Прес-служба обласного штабу національного спротиву.


До теми: Звернення прокурора Чернігівської області Говоруха Максима Миколайовича. ВІДЕО

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини