Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 16:43:45

Щодо соціального захисту чорнобильців Чернігівщини

12.02.2014   16:09Агенцiя

На сайті «Чернігівський монітор» 11 лютого 2014 року розміщено інформацію Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: «Чернігівські інваліди Чорнобиля, хворі на рак щитоподібної залози, продовжують боротися за свої права».

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації вбачає на необхідне надати наступне пояснення.

Питання визначення статусу постраждалих від Чорнобильської катастрофи врегульовано Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон) та Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51.

Відповідно до Закону до категорії 1 відносяться інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Статтею 11 Закону визначено перелік осіб, які відносяться до потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Це особи, які або проживають на територіях радіоактивного забруднення, або прожили визначений законодавством термін та у відповідний період, а також особи, яким у дитячому віці встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження ними переогляду в дорослому віці у спеціалізованій медико-соціальній комісії.

Дана категорія громадян не проживає, й не проживала на територіях, віднесених до радіоактивно забруднених, і захворювання та інвалідність з наслідками Чорнобильської катастрофи, пов’язано у дорослому віці, а не в дитячому, як передбачено нормою ст. 11 Закону, тому віднести їх до потерпілих немає підстав.

Відповідно до чинного законодавства ці громадяни користуються деякими пільгами, але не як потерпілі від аварії на Чорнобильській АЕС. Однак, для врегулювання можливості віднесення даної категорії громадян до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, обласною державною адміністрацією, Департаментом соціального захисту населення, обласними громадськими організаціями чорнобильців неодноразово обговорювалося дане питання, і за взаємною згодою направлено до вищих інстанцій пропозиції про його врегулювання в законодавчому порядку, останні 17.05.2013.

Таку позицію підтримано і депутатами обласної ради на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, яке відбулося 08.08.2013.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністром соціальної політики України Королевською Н.Ю. було повідомлено про розробку відповідного законопроекту, що передбачає віднесення до числа людей, які отримають можливість користуватися пільгами, хворих на рак щитовидної залози, яким на момент Чорнобильської катастрофи не виповнилося 18 років (газета «Праця і зарплата» № 47 (867) від 18.12.2013 «Усі програми щодо соціального захисту чорнобильців – в одному відомстві»).

Щодо виконання рішень судів. Органами влади, в тому числі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, будуть безумовно виконані рішення судів щодо видачі посвідчень та надання пільг у разі звернення громадян з відповідними рішеннями судів. В даний час з такими заявами громадяни не зверталися.


http://cg.gov.ua/index.php?id=85082&tp=0

До теми: Чернігівські чорнобильці боряться за свої права

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини