Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 21:25:09

Чернігівська міська рада затвердила міський бюджет на 2014 рік

30.01.2014   16:26

З вшанування хвилиною мовчання пам'яті загиблих під час громадянського протистояння в Україні розпочалась 30 січня 37-а сесія Чернігівської міської ради 6 скликання.

Першим питанням порядку денного сесії депутати запропонували розглянути Заяву Чернігівської міської ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. Всі депутатські фракції Чернігівської міської ради одноголосно схвалили текст заяви та вирішили направити її до Президента України, Голови Верховної Ради України та голів депутатських фракцій ВРУ.

"В умовах жорсткого політичного протистояння пролилася кров у центрі столиці України, вже є загиблі, багато поранених і зниклих наших громадян", йдеться в заяві, "депутати Чернігівської міської ради засудили застосування сили, яке не вирішує питання, що підіймаються, а лише підвищує градус протистояння в суспільстві та закликали всі сторони конфлікту до стриманості, пошуку шляхів мирного врегулювання глибокої політичної кризи".

У зверненні до Президента України депутати закликали зупинити насилля між протиборствуючими сторонами, зобов'язати працівників правоохоронних органів діяти виключно в межах правового поля. Також вони висунули вимогу звільнити заарештованих, затриманих активістів та учасників протестних акцій. Звертаючись до Верховної Ради України депутати міської ради закликали повернутися до Конституції 2004 року, провести судову реформу та впровадити інститут виборності суддів.

Міська рада прийняла бюджет міста на 2014 рік. З основними показниками річного бюджету м. Чернігова на 2014 рік ознайомив присутніх заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Віктор Бистров. Зазначено, що контрольні показники Міністерства фінансів України були доведені до міського бюджету лише 21 січня після прийняття Державного бюджету країни 16 січня, тож опрацювання основних показників проводилось у стислі терміни.

Незважаючи на досить напружений бюджет 2014 року, за словами  Віктора Бистрова, фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства у цьому році буде збільшено. Особливу увагу приділено виділенню коштів на облаштування спортивних та ігрових майданчиків у місті, харчування школярів 1-4 класів та учнів з соціально незабезпечених сімей й оздоровлення дітей влітку. Крім того, у міському бюджеті знайшли своє фінансове відображення й проблеми ремонту доріг, модернізації та заміни ліфтів, ремонту покрівель. Збільшено також видатки на реалізацію соціальних та цільових програм перспективного розвитку міста, зокрема, Програми енергозбереження та Програми підтримки громадських організацій та ін.

З державного бюджету буде виділена субвенція у розмірі 10 млн. грн., яку планується спрямувати на будівництво дитячого садочка на Масанах. Проте, через недофінансування незахищених статей у 2013 році та непогашеної заборгованості за минулий рік місту впродовж року необхідно шукати додаткові шляхи збільшення надходжень до бюджету.

Під час обговорення проекту бюджету на 2014 рік депутати виявили одностайність у думці, що, попри деяку фінансову незбалансованість, бюджет має бути затверджений. Міський голова Олександр Соколов висловив щиру подяку депутатам за плідну роботу над основним фінансовим документом міста та за розуміння й свідому громадську позицію, адже прийняття бюджету сприятиме стабільному функціонуванню міста.

Депутати проголосували також за Програму економічного і соціального розвитку м. Чернігова на 2014 рік та Програму підтримки та розвитку сфери паркування транспортних засобів у м. Чернігові на 2014-2016 роки.

Міська рада схвалила план роботи міської ради на 2014 рік та розглянула земельні й інші питання.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.