Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 лютого, 11:55:21

Рудьковський пропонує провести дострокові парламентські і місцеві вибори у разі проведення конституційної реформи

27.01.2014   20:42Агенцiя

Нардеп пропонує призначити позачергові вибори до органів місцевого самоврядування на день проведення позачергових виборів до Верховної Ради

Дострокові парламентські і місцеві вибори член фракції Партії регіонів Микола Рудьковський пропонує провести в разі проведення конституційної реформи з переходом до парламентсько-президентської республіки.

Про це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 27 січня, проекті відповідної постанови.

Раніше повідомлялося, що Рудьковський пропонує провести в країні позачергові парламентські та місцеві вибори. Однак текст пропозиції на сайті Ради раніше був відсутній.
 
«Рекомендувати президенту України після набрання чинності змін до Конституції України щодо переходу до парламентсько-президентської форми правління і введення адміністративної реформи призначити позачергові вибори до Верховної Ради України», - йдеться в документі.
 
Депутат пояснює, що така пропозиція можлива, враховуючи наявність суспільного консенсусу щодо врегулювання суспільно-політичної кризи шляхом проведення конституційної реформи з переходом до парламентсько-президентської республіки, яка передбачає розширення повноважень Верховної Ради та органів місцевого самоврядування щодо формування центральних і місцевих виконавчих органів, і відсутність після проведення реформ у чинного складу Верховної Ради та органів місцевого самоврядування делегованих виборцями прав виконувати розширені повноваження.
 
Народний депутат пропонує призначити позачергові вибори до органів місцевого самоврядування на день проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.
 
Повернення до Конституції 2004 року є однією з вимог опозиції. Напередодні після чергового раунду переговорів влади та опозиції перший заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов заявив, що влада погодилася на створення робочої групи, яка запропонує зміни до законодавства про референдум і, можливо, через такий механізм змінити українську Конституцію.

Корреспондент

Останні новини Чернігівщини

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39

10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.

Поліція документує наслідки ударів росіян на Чернігівщині: поранено людину 10:07

Вчора та сьогодні вранці ворог вкотре атакував Чернігівщину безпілотниками: під ударами росіян були Новгород-Сіверський та Корюківський райони.

Блокування накладних скоротилось до 0,1%: результати реформування системи моніторингу ДПС 10:04

Станом на сьогодні частка податкових накладних реєстрацію яких зупинено, становить лише 0,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух.

В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців

В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців 09:57

Учора, 16 лютого, через платформу «е-Ветеран» розпочався конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

18 лютого: цей день в Україні і світі

18 лютого: цей день в Україні і світі 08:52

День 1456 Російська агресія - Day 1456 Russian aggression