Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 03:03:47

Є всі законні підстави для демонтажу ніжинського Леніна

11.12.2013   11:31Агенцiя

Пам’ятник Леніну, що на площі Франка у Ніжині, як виявилось, не має статусу пам’ятки монументального мистецтва, тобто не має ані історичної, ані культурної цінності.

Єдину цінність, яку представляє ця скульптура можна назвати політичною, точніше як задоволення політичних амбіцій однієї політичної партії.

Після знесення скульптури вождя в Києві, на бульварі Шевченка, по країні прокотилася ціла хвиля. В містах раптом звернули увагу на тих істуканів, що стоять на центральних площах українських міст.

Проте, стоять вони на лобних місцях, що має наслідки надання цим скультурам символьно-ідеалістичного значення.

Щодо скульптури в Ніжині, то про здоровий глузд стояння її на площі, якій повернули назву Франка, вже повертались кілька разів. Але тоді, крім того курйозного факту, що Ленін стоїть саме на місті, де до цього стояв нужник, більш нічого відомо не було.

Сьогодні є в наявності цікавий документ, це розпорядження голови Обласної Державної Адміністрації за номером 219 від 3 травня 2011 року “Про упорядкування обліку пам’ятників монументального мистецтва і топонімічних назв у населених пунктах області”.

Згідно з цього документу, Ніжинська скульптура Леніна знята з державного обліку і не є чимось історично, або духовно цінним. Тепер цінність цієї скульптури представляє лише кольоровий метал, з якого зроблений вождь. Сама скульптура є інвентарем комунального управління ВУЖКХ і підлягає зняттю з реєстру і подальшому демонтажу.

З невідомих причин розпорядження голови облдержадміністрації до кінця не виконано, а саме в частині демонтажу скульптури під назвою “Ленін”.

На сесії, що пройшла сьогодні, 10 грудня, з депутатським зверненням виступив голова ніжинського осередку партії “УДАР” Анатолій Лінник. А документ розпорядження голови ОДА надав редакції “Уездные новости” юрист і адвокат Дмитро Середа.

На сесіїї Анатолій Лінник звернув увагу депутатів на те, що перебування скульптури на центральній площі міста є проявом неповаги до історичних та національних цінностей, які відроджуються, з часу набуття Україною незалежності.

А скульптура є втіленням режиму тоталітаризму та кривавої тиранії . Саме під іменем Леніна знищувалась національна свідомість, держава та населення нашої країни — каже у своєму зверненні ударівець.

Тим більше, каже А. Лінник, що особа Леніна ніякого відношення до міста Ніжина не мала, а скульптура була встановлена вже в 1974 році на хвилі популізму до правлячої комуністичної партії.

Також лідер ніжинського УДАРу пояснив, що центральна площа міста Ніжина не є місцем для відправлення ритуальних потреб комуністів та інших прихильників скульптури під назвою “Ленін”.

Тож, Анатолій Лінник впевнений, і з цього виніс пропозицію негайно ініціювати на черговій сесії Ніжинської міської ради питання, щодо демонтажу цієї скульптури.

Раціональним він вважає і той факт, що після повалення подібної скульптури в столиці, не виключено, що реакційно налаштовані громадяни міста можуть у незаконний спосіб розправитися із образом вождя.

Щоб цього не сталося, каже А. Лінник, необхідно прийняти рішення і спокійно, у законний спосіб, перевезти бронзове ізваяння, наприклад, до музею. Саме там “Ленін” займе своє по праву місце в історії нашого народу.

Переважна більшість депутатів схвально відгукнулася на звернення Анатолія Лінника, підтримавши його пропозицію підняттям рук.

Тож, на найближчій сесії Ніжинської міської ради треба чекати остаточного вирішення долі бронзової скульптури під назвою “Ленін”.

uezd.com.ua

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19 21:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 вересня в області зафіксовано 217 нових випадків COVID-19.

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.

Родина Закружних, Аніщенко та Кукса стали переможцями обласних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» 14:19

Обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» 18 вересня 2021 року провів обласні змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я».