Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 10:20:02

У Чернігові відбулося засідання обласної ради. ФОТОрепортаж

28.11.2013   23:29

27 листопада відбулася п’ятнадцята сесія обласної ради шостого скликання, на якій було розглянуто майже чотири десятки питань порядку денного.

Розпочинаючи пленарне засідання голова обласної ради Анатолій Мельник закликав вшанувати хвилиною мовчання пам'ять про колегу-депутата обласної ради Володимира Миколайовича Тандуру, який на 63-у році передчасно пішов із життя. Далі головуючий вручив Грамоту Верховної Ради України депутату обласної ради Надії Ющенко, а її колезі Владиславу Мозговому - Почесну грамоту і відзнаку обласної ради.

При обговоренні питань порядку денного, що стосувалися виконання обласного бюджету, слово для інформування і роз’яснень було надано директору Департаменту фінансів обласної держадміністрації Валерію Дудку, який прозвітував про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2013 року та про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2012 року «Про обласний бюджет на 2013 рік».

Як поінформував виступаючий, доходи обласного бюджету за 9 місяців 2013 року виконані у розмірі 1572680,0 тис. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 154167,7 тис. грн. або на 10,9 відсотка. Порівняно із січнем-вереснем минулого року доходи зросли на 157275,9 тис. грн. (11,6%). Власних доходів загального фонду обласного бюджету отримано 240431,2 тис. грн. або 105,1% до плану звітного періоду та до січня-вересня 2013 року (у співставних умовах) – 104,3%.

До обласного бюджету надійшло 205377,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, що забезпечило виконання бюджетних призначень звітного періоду на 107,6%, понад заплановані обсяги надійшло 14496,3 тис. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року його обсяг зріс на 11819,6 тис. грн. або на 6,1%.

Потім депутати внесли зміни до Програми оновлення та розвитку Менського зоопарку загальнодержавного значення на 2011-2015 роки (затверджена рішенням обласної ради від 30 грудня 2010 року) та до обласної цільової довгострокової Програми «Мистецька освіта Чернігівщини» на 2011-2025 роки (від 30 вересня 2011 року). А далі - більшістю голосів прийняли рішення про присвоєння звань  «Почесний громадянин Чернігівської області» Кучмі Л.Д. та  Плющу І.С.
В ході пленарного засідання народні обранці прийняли рішення «Про віднесення міста Новгород-Сіверський Новгород-Сіверського району Чернігівської області до категорії міст обласного значення» та «Про перейменування села Лукнове Лукнівської сільської ради Коропського району», а також заслухали інформацію в.о.прокурора області Володимира Василика з окремих питань боротьби зі злочинністю та додержанням законності в регіоні.

На сьогоднішньому засіданні депутати також схвалили Звернення обласної ради до жителів та депутатів місцевих рад Чернігівщини, в якому висловилися на підтримку позиції Президента України Віктора Януковича щодо розбудови суспільства європейських стандартів в Україні. У Звернені, зокрема, наголошується, що «Європейський вибір України закріплений на законодавчому рівні і на сьогодні не стоїть питання про його перегляд». Депутати висловили спільне прагнення йти європейським шляхом розвитку у справі подальшого зміцнення економічного і соціального фундаменту країни.

Також були прийняті рішення «Про використання Прапора Європи на будівлі Чернігівської обласної ради» та «Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо затримки проходження платежів через рахунки Державної казначейської служби».

Окрім того, народні обранці затвердили наступні рішення:
- «Про внесення змін до рішення обласної ради від 18 червня 2013 року «Про затвердження Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації у 2013 році»;
- «Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2012 року «Про надання згоди та прийняття майна у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області»;
- «Про надання дозволу на відчуження об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області»;
- «Про встановлення зменшеного розміру орендної плати Чернігівському обласному об'єднанню Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка»;
- «Про встановлення зменшеного розміру орендної плати ПАТ «Базис»;
- «Про реорганізацію обласного дитячого ендокринологічного санаторію «Тростянець» шляхом приєднання до комунального закладу «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради»;
- «Про збільшення статутного капіталу комунального комерційного підприємства «Облавтосервіс» Чернігівської обласної ради»;
- «Про збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Готельно-туристичний комплекс «Придеснянський» Чернігівської обласної ради»;
- «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 листопада 2010 року «Про обрання постійної комісії з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності», а також депутати прийняли цілу низку кадрових і господарчих рішень та розглянули інші питання порядку денного.

Участь в роботі пленарного засідання взяли голова обласної держадміністрації Володимир Хоменко та народний депутат України Михайло Чечетов.
По завершенню пленарного засідання вони разом із головою обласної ради Анатолієм Мельником відповіли на запитання журналістів.

 

ФОТОрепортаж Віктора Кошмала

 

Останні новини Чернігівщини

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей 09:50

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 15 квітня, відбулось засідання постійної комісії з питань захисту прав дитини.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 09:45

15 квітня відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

До бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал надійшло 723 млн грн

До бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал надійшло 723 млн грн 09:37

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 15 квітня схвалив представлений Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал 2021 року.

Про збереження природних екосистем Чернігівщини. ВІДЕО

Про збереження природних екосистем Чернігівщини. ВІДЕО 09:27

15 квітня на брифінгу в облдержадміністрації говорили про дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах та посилення відповідальності за випалювання сухої рослинності.